Hejnał, uroczysta msza i noworoczny koncert w Domu Muzyki i Tańca. Takie będzie powitanie 2023 roku w Zabrzu

W Zabrzu powitanie nowego, 2023 roku będzie miało uroczysty charakter. W planach jest odegranie hejnału z wieży ratusza, msza w intencji miasta i mieszkańców, a także Koncert Noworoczny w Domu Muzyki i Tańca.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
Koncert noworoczny w DMiT

W niedzielę, 1 stycznia 2023 roku, o godzinie 12, z wieży ratusza zabrzmi hejnał miasta. Z kolei o godzinie 12.15, w kościele pw. św. Kamila przy ul. Dubiela, rozpocznie się noworoczna msza św. w intencji Zabrza i jego mieszkańców. Na koniec, o godzinie 17, w Domu Muzyki i Tańca, rozpocznie się uroczysty Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Noworoczny koncert w DMiT to już miejska tradycja. Tym razem zabrzańskiej orkiestrze towarzyszyć będą Joanna Radziszewska-Sojka (sopran), Natalia Płonka (mezzosopran), Staś Napierała (tenor), Martin Filipiak (baryton), a także tancerze – Marta Żabka, Joanna Lichorowicz-Greś, Adam Czechlewski oraz Sławomir Greś. Dodajmy, że za choreografię i kostiumy odpowiadać będzie Zofia Czechlewska. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Sławomir Chrzanowski.

Noworoczny koncert w DMiT poświęcony będzie muzyce operowej i operetkowej. Podczas niedzielnej gali usłyszymy najbardziej znane arie oraz popularne pieśni i nieco lżejsze piosenki rodem z wodewilu.

„Resonans con tutti” koncert w DMiT

Może Cię zainteresować:

W Domu Muzyki i Tańca odbył się charytatywny koncert chóru „Resonans con tutti” dla stowarzyszenia „Zabrzanka”

Autor: Redakcja

27/12/2022

Wystawa Carboneum w Wieży Ciśnień

Może Cię zainteresować:

Wszystko o węglu w Wieży Ciśnień. Nowoczesną ekspozycję w odrestaurowanym zabytku jeszcze do końca roku można zwiedzać bezpłatnie

Autor: Redakcja

23/12/2022

Pomoc dla Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Generatory prądu dla Ukraińców, także z niemieckiego Essen. Kolejny transport z pomocą dla Równego

Autor: Redakcja

20/12/2022