Generatory prądu dla Ukraińców, także z niemieckiego Essen. Kolejny transport z pomocą dla Równego

Partnerskie miasto Zabrza, ukraińskie Równe, wciąż potrzebuje pomocy. Tym razem wraz z innymi darami za naszą wschodnią granicę wyjechał transport z generatorem prądu, zakupionym w Essen.

Fot. UM Zabrze
Pomoc dla Ukrainy

Niemieckie Essen, wraz ze stowarzyszeniem „Lemberg wir kommen”, które zawiązało w tym roku solidarnościowe partnerstwo z Równem, kupiło dar dla Ukraińców – generator prądu dużej mocy. Generator trafi do Teatru Muzyczno-Dramatycznego w Równem. Będzie zasilać i jednocześnie ogrzewać budynek. – Tysiące kobiet i dzieci będą miały okazję się tam ogrzać i mieć dostęp do prądu – podkreślają w zabrzańskim magistracie.

W drodze do swojego kraju Ukraińcy zabrali z Zabrza, z Centrum Organizacji Pozarządowych, najpotrzebniejsze rzeczy pochodzące z darów, zarówno z Niemiec, jak i Zabrza. To przede wszystkim żywność, środki medyczne, świeczki i dwa mniejsze generatory prądu.

Przypomnieć warto, że w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4 przyjmowane są dary, które potem trafiają na Ukrainę. To przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności, taka jak konserwy, ryż, kasza czy makarony, a także środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory, pościel. Co istotne, przyjmowane będą tylko artykuły nowe. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18.