73-letni mieszkaniec Zabrza znęcał się nad swoją żoną. Złamał sądowy zakaz i trafił do aresztu

Ponowne zatrzymanie 73-latka w Zabrzu. Mężczyzna znęcał się nad swoją 68-letnią żoną, a następnie zlekceważył sądowy zakaz zbliżania do pokrzywdzonej. Tym razem jednak się doigrał i decyzją sądu trafił do aresztu.

Policja Zabrze
Zabrze 73latek znecal sie nad zona

Funkcjonariusze z komisariatu II Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę ponownie, po tym gdy dowiedzieli się o złamaniu przez niego sądowego zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzoną. 73-latek po wypuszczeniu przez policjantów miał ponadto kierować groźby pod adresem swojej żony.

- Celem przeciwdziałania przemocy w rodzinie jest zatrzymanie przemocy na etapie, który nie wypełnia jeszcze znamion przestępstwa. Policja, realizując swe ustawowe obowiązki reaguje na każdy sygnał dotyczący możliwości wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Podejmuje szereg inicjatyw, które mają na celu utrzymanie na wysokim poziomie zadań realizowanych w tym obszarze. W tym celu między innymi udostępnia kanały komunikacji dla obywateli, które wspierają działania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie - przypominają policjanci.

Decyzją sądu wobec 73-letniego mieszkańca Zabrza zastosowano surowszy niż wcześniej środek zapobiegawczy w postaci aresztowania. Za popełnione czyny grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy Policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby - dodają funkcjonariusze zabrzańskiego garnizonu.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 73-latka który znęcał się nad swoją żoną

Może Cię zainteresować:

Od trzech lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Teraz 73-latkowi grozi więzienie

Autor: Redakcja

08/12/2023

Ofiarą oszustów padł 77-latek z Zabrza

Może Cię zainteresować:

Kolejny mieszkaniec Zabrza padł ofiarą oszustów. 77-latek stracił swoje oszczędności. „Przestępcy znów wykorzystali metodę na pracownika banku”

Autor: Redakcja

01/12/2023

Oszust Zabrze

Może Cię zainteresować:

Oszustwo „na pracownika banku”. 61-letnia kobieta straciła swoje oszczędności. „Oszuści działają tak wiarygodnie, że połączenie nie wzbudza podejrzeń”

Autor: Redakcja

27/11/2023