Oszustwo „na pracownika banku”. 61-letnia kobieta straciła swoje oszczędności. „Oszuści działają tak wiarygodnie, że połączenie nie wzbudza podejrzeń”

Oszustwa „na pracownika banku” stały się prawdziwą plagą. – Oszuści działają tak wiarygodnie, że gdy dzwonią do nas, to na ekranie telefonu wyświetla się numer infolinii z nazwą banku, dlatego połączenie nie wzbudza podejrzeń – podkreślają zabrzańscy policjanci. Ostatnio ofiarą oszustów padła 61-letnia kobieta.

Fot. Policja Zabrze
Oszust Zabrze

61-letni obywatelka Ukrainy uwierzyła mężczyźnie, który podawał się za pracownika banku, że jej pieniądze na koncie są zagrożone. Za jego namową wypłaciła je, a następnie wpłaciła do wpłatomatu i przesłała blikiem. Chciała uratować swoje oszczędności, a tymczasem straciła prawie 64 tysiące złotych…

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi osobami.

Pamiętajmy, że oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Jeżeli odbierzemy taki telefon, zawsze należy się rozłączyć i zdzwonić do swojego banku, aby zweryfikować, czy to o czym i informuje nas rozmówca, faktycznie polega na prawdzie – zaznaczają policjanci.

18-latek został zatrzymany we Wrocławiu

Może Cię zainteresować:

Metodą „na policjanta” oszukał 80-latkę z Zabrza na niemal 340 tysięcy złotych. Został zatrzymany we Wrocławiu

Autor: Redakcja

24/11/2023

40-latka zatrzymali policjanci z komisariatu II

Może Cię zainteresować:

Ukradł znajomej dwa złote pierścionki warte ponad 1000 zł. I sprzedał je w lombardzie. Na szczęście biżuterię udało się odzyskać

Autor: Redakcja

22/11/2023