"W Zabrzu śmierdzi i bieda". Skandaliczne zachowanie kibiców Legii

Kibice Legii Warszawa w skandaliczny sposób zachęcali do wyjazdu na mecz z Górnikiem Zabrze. Transparent, który pojawił się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, wywołał duże poruszenie.

Fot. Twitter
Transparent na stadionie Legii

Wielkimi krokami zbliża się mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa, który zostanie rozegrany 21 listopada. Starcia tych drużyn zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Wpływ na to ma m.in. fakt, że sympatycy obu zespołów nie darzą się sympatią.

Tym razem jednak przekroczono granicę dobrego smaku. W ogólnopolskich mediach głośno zrobiło się o transparencie, który pojawił się na stadionie Legii podczas ostatniego starcia ze Stalą Mielec.

"Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, za Legią na wyjazd jechać trzeba" - mogliśmy przeczytać na białym płótnie, które zawisło na jednym z sektorów obiektu przy ul. Łazienkowskiej.

Transparent wywołał oburzenie w portalach społecznościowych, a wiele osób uznało, że tym razem posunięto się za daleko. Niestety, tego typu chamskie zaczepki są codziennością w polskim futbolu.

Można już spodziewać się tego, że zabrzańscy kibice przygotują jakąś ripostę podczas spotkania. Gorąco będzie nie tylko na trybunach, ale także na boisku. Legia w tym sezonie gra koszmarnie i zajmuje przedostatnie miejsce w PKO Ekstraklasie. Górnik wprawdzie jest tylko o trzy pozycje wyżej, ale ma sześć punktów przewagi.

czytaj więcej:

Poldi

Pan piłkarz Podolski błysnął geniuszem

Gornik zabrze stadion

Czołowy piłkarz Górnika może wyjechać do Włoch

Górnik Zabrze przegrał z Wartą Poznań

Górnik zasłużenie przegrał na "polu ryżowym" w Poznaniu

Gornik

Górnik bezlitosny dla rywali. Idealny początek roku

FOTO14

Górnik z Bułgarami na remis. Obiecująca postawa młodzieży

259761433 4648001125260779 8396282296337476623 n

Górnik rewolucji nie uniknie. Czołowi piłkarze chcą odejść!

Jimenez

Górnik Zabrze już zimą może stracić gwiazdę