"W Zabrzu śmierdzi i bieda". Skandaliczne zachowanie kibiców Legii

Kibice Legii Warszawa w skandaliczny sposób zachęcali do wyjazdu na mecz z Górnikiem Zabrze. Transparent, który pojawił się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, wywołał duże poruszenie.

Fot. Twitter
Transparent na stadionie Legii

Wielkimi krokami zbliża się mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa, który zostanie rozegrany 21 listopada. Starcia tych drużyn zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Wpływ na to ma m.in. fakt, że sympatycy obu zespołów nie darzą się sympatią.

Tym razem jednak przekroczono granicę dobrego smaku. W ogólnopolskich mediach głośno zrobiło się o transparencie, który pojawił się na stadionie Legii podczas ostatniego starcia ze Stalą Mielec.

"Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, za Legią na wyjazd jechać trzeba" - mogliśmy przeczytać na białym płótnie, które zawisło na jednym z sektorów obiektu przy ul. Łazienkowskiej.

Transparent wywołał oburzenie w portalach społecznościowych, a wiele osób uznało, że tym razem posunięto się za daleko. Niestety, tego typu chamskie zaczepki są codziennością w polskim futbolu.

Można już spodziewać się tego, że zabrzańscy kibice przygotują jakąś ripostę podczas spotkania. Gorąco będzie nie tylko na trybunach, ale także na boisku. Legia w tym sezonie gra koszmarnie i zajmuje przedostatnie miejsce w PKO Ekstraklasie. Górnik wprawdzie jest tylko o trzy pozycje wyżej, ale ma sześć punktów przewagi.

czytaj więcej:

Gornik zabrze trening

Górnik Zabrze już ma plany na zimę. Będą zagraniczne wyjazdy

Gaul bartosz konferencja

Zabrzańskie demony wróciły. Trener Górnika aż się zagotował

Nowy piłkarz Górnika Zabrze Dani Pacheco

Grał w Barcelonie i Liverpoolu. To nowy transfer Górnika

Lukas Podolski był najlepszym zawodnikiem w meczu Górnik Zabrze - Cracovia

Podolski w formie, więc Górnik wygrywa. Cracovia rozbita

272278323 4883800105014212 3435204751201789917 n

To już przesądzone. Górnik Zabrze traci gwiazdę

FOTO13

Górnik Zabrze wciąż niepokonany w Turcji

Podolski

Lukas Podolski odejdzie z Górnika Zabrze?