W Pawłowie powstaną nowe drogi. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu przekazał już teren budowy wykonawcom

W tym tygodniu Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu przekazał wykonawcom teren budowy w Pawłowie. Trzy inwestycje powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
Pawłów

Przypomnijmy, że 23 stycznia w zabrzańskim magistracie podpisano trzy umowy dotyczące budowy nowych dróg w Pawłowie. Inwestycje to:

  • Budowa dogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ul. Obrońców Westerplatte w Zabrzu, uliczna boczna wschodnia.
  • Budowa drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ulicy Obrońców Westerplatte w Zabrzu, ulica boczna zachodnia.
  • Budowa drogi w ciągu ulicy Sudeckiej w Zabrzu.

W pierwszym przypadku wykonawcą jest firma Energobud, a wartość umowy to ponad 790 tysięcy złotych. Inwestycja o nazwie „Budowa dogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ul. Obrońców Westerplatte w Zabrzu, uliczna boczna wschodnia” powinna zakończyć się we wrześniu. Drugą inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Infrago. Wartość umowy to ponad 1,9 mln zł, zaś prace powinny dobiec końca w październiku. Z kolei w grudniu ma być gotowa trzecia inwestycja, za którą odpowiada spółka Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Wartość umowy to ponad 1,8 mln zł.

W sumie wartość wszystkich trzech inwestycji przekracza kwotę 4,6 mln złotych. Warto przypomnieć, że dokumentację projektową pierwszych dwóch inwestycji opracowało Rybnickie Przedsiębiorstwo Inżynierii Drogowej Certigos, a trzeciej – Studio Projektów Drogowych Infracad. Nadzór nad wszystkimi inwestycjami sprawować będzie spółka Inwest-Complex.

Pawłów

Może Cię zainteresować:

W Pawłowie, za ponad 4,6 mln złotych, powstaną nowe drogi. Umowy z wykonawcami inwestycji zostały już podpisane

Autor: Redakcja

25/01/2023

Budowa centrum przesiadkowego na Goethego

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Prace powinny zakończyć się wiosną. Na jakim etapie jest inwestycja?

Autor: Redakcja

18/01/2023

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023