Tramwaje wracają do Zaborza, Mikulczyc i centrum Zabrza. Remont torowisk zbliża się do końca, w tym tygodniu odbywają się już jazdy próbne

W poniedziałek, 18 września, zostanie przywrócony ruch tramwajów na odcinkach w Mikulczycach, Zaborzu, a także w centrum – przy ul. Wolności. Już na środę zaplanowano przejazdy techniczne.

Fot. UM Zabrze
Dobiega końca remont torowiska na ulicy Wolności

W przyszłym tygodniu trzy odcinki remontowanych torowisk w Zabrzu zostaną oddane do ruchu. Chodzi o inwestycje Tramwajów Śląskich w Zaborzu, Mikluczycach i w centrum miasta. Uruchomiony odcinek w centrum dotyczy linii 2, 3, 4 i 5. Dodatkowo wydłużona zostanie linia nr 10 – od Bytomia do pętli Lompy w Zabrzu. Dodajmy, że prace przy asfaltowaniu ul. Wolności jeszcze trwają.

Generalny wykonawca realizuje w centrum miasta ostatni fragment inwestycji – dobiega końca remont odcinka od skrzyżowania z ul. Miarki do skrzyżowania z ul. gen. de Gaulle’a. Jest już tam ułożone jest torowisko. We wtorek rozpoczęły się prace związane z układaniem warstwy ścieralnej jezdni. Później prowadzone będą prace wykończeniowe i porządkowe.

Przebudowa torowisk zbliża się do końca. Inwestycja w Mikulczycach jest już praktycznie ukończona, a wykonawca czeka na finalne odbiory. Z kolei zakończenie wszystkich prac w Zabrzu zaplanowane jest na 20 października, ale – jak informuje zabrzański magistrat, ostatnie tygodnie przeznaczone zostaną na prace wykończeniowe i porządkowe, ale już przy zachowaniu ruchu tramwajów.

Na ten tydzień zaplanowano jazdy próbne, tzw. techniczne.

Magazyn energii Zabrze otwarcie

Może Cię zainteresować:

Magazyn energii stanął na pętli tramwajowej w Biskupicach. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/12/2022

Wolności Zabrze torowisko

Może Cię zainteresować:

Torowisko w Zabrzu Zaborzu będzie zmodernizowane. Umowa podpisana

Autor: Katarzyna Pachelska

31/03/2022

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023