Rusza głosowanie w Zabrzańskim Budżecie Obywatelskim. Do podziału 6,6 mln zł

Od poniedziałku (11 września) rozpoczyna się głosowanie w X edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy zabrzanin może oddać jeden głos na wybrany projekt dzielnicowy i jeden projekt ogólnomiejski.

fot. UM Zabrze
Zabrze Plac zabaw ul Jablonskiego

W X edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego do podziału jest 6,6 mln. zł z miejskiej kasy. Z kwoty tej 1 mln zł stanowi pula ogólnomiejska, natomiast reszta podzielona ma być na 21 puli dzielnicowych.

Projektów ogólnomiejskich jest siedem (w tym „Sportowe Osiedle Kotarbińskiego” — boisko wielofunkcyjne — etap III; „Miejsca wypoczynkowe, zielony park na Zaborzu / Porembie, remont sali gimnastycznej w SP 18, remont boiska wielofunkcyjnego na SP 16”; „Fajne Zabrze -infrastruktura rowerowa i bezpieczeństwo pieszych czy Zabrze dla dzieci – budowa linarnium oraz zestawów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży w Parku im. Powstańców Śląskich przy ul. Czołgistów”), natomiast projektów dzielnicowych 72. Najwięcej projektów, bo po sześć, skierowano do głosowania w dzielnicach Centrum Południe, Helenka i os. Mikołaja Kopernika.

Głosować będzie można od 11 do 28 września. Jak informuje ratusz w głosowaniu może wziąć udział każdy zabrzanin bez względu na wiek. Co istotne nie ma już wymogu posiadania meldunku w Zabrzu. Jak można przeczytać w informacji ratusza „wystarczy sam fakt utożsamiania się z naszym miastem”.

W celu wzięcia udziału w głosowaniu trzeba będzie podać swoje dane oraz złożyć oświadczenie o zgodzie na procedowanie zgodnie z regulaminem. Każdy chcący głosować przez internet będzie zobowiązany podać nr telefonu komórkowego albo adres poczty elektronicznej, na który zostanie wysłany specjalny kod identyfikacyjny. Dopiero jego wpisanie w formularzu pozwoli oddać głos. Zagłosować można na jeden wybrany projekt dzielnicowy (nie musi być on związany z dzielnicą, w której się mieszka) i jeden projekt ogólnomiejski.

Wieża Eiffla Rybnik

Może Cię zainteresować:

Za nami wstępna weryfikacja projektów w Budżecie Obywatelskim. Wieża Eiffla w Zabrzu nie przejdzie

Autor: Michał Wroński

11/08/2023

Zabrze

Może Cię zainteresować:

Poznaliśmy wyniki głosowania w IX edycji budżetu obywatelskiego. Do wydania było ponad 6,6 mln złotych. Które projekty cieszyły się największą popularnością?

Autor: Redakcja

24/10/2022