Rozpoczął się trzeci etap remontu torowiska na ulicy Wolności. Wprowadzono nową organizację ruchu, są objazdy

W czwartek, 10 sierpnia, firma Tor-Krak rozpoczęła trzeci etap remontu torowiska na ulicy Wolności. Wyłączony został z ruchu odcinek ulicy Wolności od skrzyżowania z ul. Dubiela do skrzyżowania z ul. de Gaulle’a, wprowadzono nową organizację ruchu.

Przypomnijmy, że remont torowiska na ulicy Wolności w Zabrzu to inwestycja Tramwajów Śląskich, będąca częścią „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” i współfinansowanego przez Unię Europejską. Co istotne, modernizacja torowiska umożliwi ruch tramwajów niskopodłogowych. Inwestycja kosztuje niemal 10 milionów złotych netto.

W czwartek, 10 sierpnia, prace, które wykonuje krakowskie przedsiębiorstwo Tor-Krak weszły w trzeci etap. Roboty rozpoczęły się na odcinku ul. Wolności od skrzyżowania z Dubiela do skrzyżowania z de Gaulle’a.

– Rozszerzenie dotychczasowego obszaru objętego robotami będzie skutkowało od dnia 10 sierpnia od godz. 08.00 wyłączeniem z ruchu kołowego odcinka Wolności od skrzyżowania z Miarki do skrzyżowania z Gen. de Gaulle’a (za wyjątkiem ruchu pojazdów zaopatrujących zlokalizowane na tym odcinku drogi placówki handlowe) – informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Został wytyczony objazd. W kierunku Bytomia ulicami: Trocera, Niedziałkowskiego, Al. Korfantego, Gdańską, Mikulczycką, natomiast w kierunku Gliwic ulicami: Mikulczycką, Niedziałkowskiego, Al. Korfantego. Jak informuje MZD, zmiana organizacji ruchu objęła także ul. Dubiela, na której wprowadzono ruch dwukierunkowy. Wjazd i wyjazd z Dubiela odbywa się od strony ul. Niedziałkowskiego.

– Zakres prowadzonych robót będzie skutkował również zwężeniem ul. Wolności na skrzyżowaniu z Gen. de Gaulle’a i al. Korfantego. Na czas prowadzonych robót sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie przełączona w tryb „żółte migowe” – dodają w MZD.
Nowy objazd. Mat. UM Zabrze
Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023

Objazd w związku z remontem torowiska na ulicy Wolości

Może Cię zainteresować:

Remont torowiska na ulicy Wolności wszedł w kolejny etap. Uwaga, są kolejne utrudnienia, wyznaczone zostały objazdy

Autor: Redakcja

11/05/2023

Magazyn energii Zabrze otwarcie

Może Cię zainteresować:

Magazyn energii stanął na pętli tramwajowej w Biskupicach. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/12/2022