Remont torowiska na ulicy Wolności wszedł w kolejny etap. Uwaga, są kolejne utrudnienia, wyznaczone zostały objazdy

Inwestycje Tramwajów Śląskich w Zabrzu weszła w kolejny etap. Do czterech tygodni mają potrwać utrudnienia związane z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Wolności i alei Bohaterów Monte Cassino.

Mat. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu
Objazd w związku z remontem torowiska na ulicy Wolości

Spółka Tramwaje Śląskie realizuje w Zabrzu swoją inwestycję, czyli przebudowę tramwajowej infrastruktury na ulicy Wolności. Prace prowadzi firma Tor-Krak. W związku z pracami od skrzyżowania z ulicą Floriana do granicy z Rudą Śląską wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Wolności z aleją Bohaterów Monte Cassino. Utrudnienia mają potrwać do czterech tygodni.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, na czas robót zamknięty został wlot al. Bohaterów Monte Cassino do ulicy Wolności. Objazd będzie prowadził:

  • od strony Rudy Śląskiej do Al. Bohaterów Monte Cassino przez Wolności, nawrót na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym Wolności i Brysza i powrót do Al. Bohaterów Monte Cassino.
  • dla poruszających się Roosevelta i 3 Maja w kierunku Al. Bohaterów Monte Casino, objazd do Wolności będzie poprowadzony ulicami: 3 Maja, Lutra i Brysza.

Przypomnijmy, że na remont całego odcinka, od skrzyżowania Wolności z ul. Miarki do posesji przy numerach 203-205, ma zająć siedem miesięcy. To inwestycja Tramwajów Śląskich SA, będąca częścią „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” i współfinansowanego przez Unię Europejską. Modernizacja torowiska na ulicy Wolności umożliwi ruch tramwajów niskopodłogowych. Inwestycja kosztuje niemal 10 milionów złotych netto.

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023

Magazyn energii Zabrze otwarcie

Może Cię zainteresować:

Magazyn energii stanął na pętli tramwajowej w Biskupicach. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/12/2022