Rok wielkich inwestycji w Zabrzu. Co czwarta złotówka z budżetu pójdzie na rozwój miasta!

Mimo pandemii Zabrze nie zwalnia tempa prowadzenia inwestycji. Jak podsumowano - co czwarta złotówka w budżecie została przeznaczona na rozwój miejskich obiektów i infrastruktury.

Na wizerunek miasta z pewnością wpłynie remont i modernizacja AdmiralsPalast. Zlokalizowany w centrum miasta hotel ma odzyskać dawny blask i, niewykluczone, dawne przeznaczenie.

– Nowe życie zabytkowych obiektów usytuowanych w naszym mieście spotyka się z zainteresowaniem miłośników architektury. Pieczołowicie odrestaurowane budynki nie tylko budzą zachwyt, ale także służą mieszkańcom. AdmiralsPalast, który udało się nam pozyskać również będzie zrewitalizowany. Choć przed nami ogrom pracy i nakładów, to patrząc na ten przepiękny obiekt, jestem pewna, że warto podjąć to wyzwanie – powiedziała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Admiralspalast w rękach miasta - będzie rewitalizacja byłego hotelu Monopol w Zabrzu!

Inwestycje w drogi, szkoły, ścieżki rowerowe

Aż 263 miliony złotych z liczącego 1,1 miliarda budżetu Zabrza na ten rok - przeznaczonych będzie na inwestycje. To najwięcej od 2010 roku. Wśród nich znajdą się termomodernizacje szkół i przedszkoli, nowe trasy rowerowe i drogi, w planach jest też udostępnienie dla turystów wieży ciśnień przy Zamoyskiego.

Rozpoczęły się już przygotowania do inwestycji w komunikację miejską - budowa nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego, które zastąpi "Belkę", pochłonie blisko 55 milionów zł.

Umowa na nowe centrum przesiadkowe gotowa. Będziecie korzystać?

Ukończona została za to termomodernizacja Przedszkola nr 23 przy ul. Ślęczka, trwają też prace w Przedszkolu nr 36 przy ul. Heweliusza, w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego przy 3 Maja czy w Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych przy Franciszkańskiej.

Zmiany odczują też mieszkańcy Rokitnicy i Helenki - sukcesywnie prowadzona jest tam największa inwestycja w historii działalności Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - budowa sieci ciepłowniczej dla tej okolicy.

Wiosną planowane jest oddanie do użytku zmodernizowanej Wieży Ciśnień przy ul. Zamoyskiego oraz siedziby Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja. Ta pierwsza, dzięki przeszklonemu tarasowi - pozwoli podziwiać panoramę Zabrza, z kolei w Muzeum - dla odwiedzających dostępna będzie całkowicie odnowiona Sala Witrażowa.

Nie tylko dla mieszkańców - nowe schronisko dla zwierząt

Błyskawicznie postępują prace przy nowej siedzibie zabrzańskiego schroniska dla zwierząt Psitul Mnie. Za nieco ponad 17 milionów złotych powstanie nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku.

Nowoczesne i ekologiczne. Zabrzańskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie" będzie mieć nową siedzibę. I to jaką!