Przęsła wiaduktów, chodniki, jezdnia... Trwają prace na alei Korfantego. Co się dzieje na placu budowy?

Trwają prace remontowe na alei Korfantego. Zakończyły się prace wzmacniające podpory pośrednie – po stronie południowej zmodernizowano 12 słupów. W rejonie skrzyżowania alei Korfantego z DK 88 nadal obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Trwa inwestycja o nazwie „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu alei Korfantego nad Drogą Krajową nr 88 i torami PKP”. Na początku roku w ciągu al. Korfantego wprowadzone zostało zwężenie jezdni do jednego pasa w każdym z kierunków, a cały ruch przeniesiono na wiadukt zachodni. – Jednocześnie zamknięty pozostaje zjazd z DK88 na al. Korfantego, w związku z tym wprowadzony został objazd ulicami Szkubacza i Mielżyńskiego. W rejonie prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie prędkości. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości – apelują urzędnicy.

Wykonano już prace rozbiórkowe na wiadukcie zachodnim – chodzi o nawierzchnię jezdni i chodników, ponadto przeprowadzone zostały badania elementów betonowych. Przęsło skrajne od strony os. Kopernika zostało podniesione, trwają natomiast przygotowania do podniesienia przęsła skrajnego od strony Centrum. Jak informuje zabrzański magistrat, prowadzone są również roboty związane z wymianą łożysk, a zakończyły się już prace związane ze wzmocnieniem podpór pośrednich, w ramach których po stronie południowej zmodernizowano 12 słupów.

Pawłów

Może Cię zainteresować:

W Pawłowie, za ponad 4,6 mln złotych, powstaną nowe drogi. Umowy z wykonawcami inwestycji zostały już podpisane

Autor: Redakcja

25/01/2023

Budowa centrum przesiadkowego na Goethego

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Prace powinny zakończyć się wiosną. Na jakim etapie jest inwestycja?

Autor: Redakcja

18/01/2023

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023