Policyjna akcja „Trzeźwość”: ponad 1300 przebadanych kierowców, trzech z nich było pod wpływem alkoholu

Ponad 1300 kierowców skontrolowali zabrzańscy policjanci podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwość”. Zatrzymano trzech kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Fot. Policja Zabrze
Akcja trzeźwość

Akcja „Trzeźwość” prowadzona była od rana. Jak podkreślają policjanci, to jeden ze sposobów na walkę z nietrzeźwymi kierowcami. – W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne – przypominają zabrzańscy policjanci.

Podczas poniedziałkowej akcji policyjne patrole badały trzeźwość kierowców w kilku miejscach Zabrza. W sumie przebadanych zostało ponad 1300 kierowców. Dwóch było pod wpływem alkoholu. O trzecim powiadomił policję mieszkaniec Zabrza, który – widząc na ulicy nietrzeźwego kierowcę – postanowił zareagować.

Za kierownicą opla siedział 51-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał 2,5 promila alkoholu w jego organizmie – wyjaśniają zabrzańscy policjanci. – Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia – dodają.

Komisariat III Zabrze

Może Cię zainteresować:

62-letni mieszkaniec Zaborza wtargnął do mieszkania sąsiadki i zaczął ją dusić. W jego mieszkaniu policja znalazła narkotyki i...

Autor: Redakcja

19/01/2023

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Zaproponował zabrzańskim policjantom 1500 złotych łapówki. Miał przy sobie... amunicję

Autor: Redakcja

17/01/2023

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

43-letnia zabrzanka miała opiekować się mieszkaniem znajomych, a... ukradła im biżuterię wartą ponad 12 tysięcy złotych

Autor: Redakcja

14/01/2023