62-letni mieszkaniec Zaborza wtargnął do mieszkania sąsiadki i zaczął ją dusić. W jego mieszkaniu policja znalazła narkotyki i...

W Zaborzu 62-latek wdarł się do prywatnego mieszkania i zaatakował swoją 20-letnią sąsiadkę. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu III. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Fot. Policja Zabrze
Komisariat III Zabrze

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Zaborze. Około godziny 20 dyżurny komisariatu III odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał wtargnąć do jednego z mieszkań. – Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że 62-latek wtargnął do mieszkania, po czym zaatakował swoją 20-letnią sąsiadkę, dusząc ją. Na szczęście w obronie dziewczyny stanął młodszy brat, który odepchnął napastnika i zmusił go do ucieczki – relacjonują zabrzańscy policjanci.

Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali napastnika. Mężczyzna usłyszał już między innymi zarzut naruszenia miru domowego, usiłowania uszkodzenia ciała, a także... wykorzystania urządzenia podsłuchowego do nagrywania odgłosów z mieszkania sąsiadki. Jak się bowiem okazało, podczas przeszukania mieszkania 62-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli dyktafon, odznaki policyjne, narkotyki – marihuanę i amfetaminę, a do tego przedmioty przypominające broń.

Mężczyzna w przeszłości był już karany między innymi za wywieranie wpływu na świadków oraz nielegalne posiadanie broni palnej. – Na wniosek śledczych wobec 62-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Czynności w sprawie trwają – informują policjanci.

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Zaproponował zabrzańskim policjantom 1500 złotych łapówki. Miał przy sobie... amunicję

Autor: Redakcja

17/01/2023

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

43-letnia zabrzanka miała opiekować się mieszkaniem znajomych, a... ukradła im biżuterię wartą ponad 12 tysięcy złotych

Autor: Redakcja

14/01/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

42-letni zabrzanin jechał zygzakiem. Miał 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów... Policję powiadomił świadek

Autor: Redakcja

12/01/2023