Zaproponował zabrzańskim policjantom 1500 złotych łapówki. Miał przy sobie... amunicję

1500 złotych łapówki zaproponował zabrzańskim policjantom 24-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie... amunicję. Teraz grozi mu więzienie.

Fot. Policja Zabrze
Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Samochód marki ford musiał wzbudzić zainteresowanie policjantów z zespołu wywiadowców zabrzańskiej komendy, którzy w czwartek patrolowali ulice Tarnogórską. Postanowili skontrolować kierowcę i przyjrzeć się samochodowi. 24-letni kierowca od początku kontroli był zmieszany i zdenerwowany, co było już oznaką, że musi być uważnie sprawdzony – relacjonują policjanci.

Jak się okazało, podczas kontroli policjanci znaleźli w samochodzie amunicję do broni myśliwskiej, na którą 24-latek nie miał zezwolenia. Mężczyzna zaproponował policjantom „polubowne załatwienie sporawy”. – Następnie wprost namawiał ich do przyjęcia łapówki w kwocie 1500 zł w zamian za wypuszczenie go i „zapomnienie o sprawie” – informują w zabrzańskiej komendzie.

Policjanci poinformowali 24-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo. Mężczyzna trafił do aresztu. Usłyszał już zarzuty.

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

43-letnia zabrzanka miała opiekować się mieszkaniem znajomych, a... ukradła im biżuterię wartą ponad 12 tysięcy złotych

Autor: Redakcja

14/01/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

42-letni zabrzanin jechał zygzakiem. Miał 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów... Policję powiadomił świadek

Autor: Redakcja

12/01/2023