„Koperty życia” pojawiły się w Śląskim Centrum Chorób Serca. „Karta przyspiesza ratownikom dostęp do ważnych informacji mogących uratować życie”

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu pojawiły się „Koperty życia”. Są dostępne przy wejściu głównym do poradni kardiologicznej. Warto ją wziąć i wypełnić, bo może uratować życie.

Fot. Śląskie Centrum Chorób Serca
Koperty życia są dostępne w SCCS

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu jest kolejną placówką w województwie śląskim, w której można odebrać „Kopertę życia”, ponieważ szpital włączył się do akcji Urzędu Marszałkowskiego. Jak informuje SCCS, stojak, z którego można wziąć „Kopertę życia”, znajduje się przy wejściu głównym do poradni kardiologicznej przy ulicy Curie-Skłodowskiej 9 w Zabrzu (budynek B).

Czym jest „Koperta życia”? To karta, zawiera informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Wypełnioną kartę zwykle wkłada się do lodówki, na której umieszcza się dodatkowo naklejkę z nadrukiem „Koperta życia”. Dlaczego lodówka? Bo jest zwykle duża i można ją w mieszkaniu łatwo znaleźć. W ten sposób – w przypadku zasłabnięcia – można ułatwić służbom medycznym szybki dostęp do informacji o swoim stanie zdrowia.

– „Koperta życia” przyspiesza ratownikom medycznym dostęp do ważnych informacji medycznych mogących uratować życie, ułatwia pracę innym służbom oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych. Celem projektu jest ujednolicenie karty informacyjnej tak, by w całym województwie akcja jednoznacznie się kojarzyła. Organizatorzy chcą dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób, by „Koperty życia” stały się dobrą praktyką w domach ludzi starszych – podkreślają w SCCS.

Dodajmy, że „Koperty życia” w Śląskim Centrum Chorób Serca można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Koperty są bezpłatne.

Operacja w SCCS

Może Cię zainteresować:

Śląskie Centrum Chorób Serca: przełomowe operacje przeprowadzone wspólnie ze specjalistą z Genewy. Czteromiesięczny Krzyś jest już w domu

Autor: Redakcja

01/08/2023

Nowy system jest już testowany w SCCS

Może Cię zainteresować:

Śląskie Centrum Chorób Serca wprowadza elektroniczny system kolejkowy. Testy trwają. „Prosimy pacjentów o cierpliwość”

Autor: Redakcja

29/05/2023

Siedmioletnia Ala przechodzi rehabilitację

Może Cię zainteresować:

Śląskie Centrum Chorób Serca: kolejna transplantacja serca pobranego poza granicami Polski, ale pierwsza u małoletniego pacjenta. 7-letnia Ala przechodzi rehabilitację

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/06/2023