Śląskie Centrum Chorób Serca wprowadza elektroniczny system kolejkowy. Testy trwają. „Prosimy pacjentów o cierpliwość”

Elektroniczny system kolejkowy będzie działał w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Ma usprawnić przyjmowanie pacjentów w poradni kardiologicznej dorosłych oraz poradni kardiochirurgicznej.

Fot. SCCS
Nowy system jest już testowany w SCCS

System jest już w Śląskim Centrum Chorób Serca testowany. Automat drukuje bilety z numerami do pracowni Holtera, a także do punktu pobrań krwi. – System kolejkowy ma usprawnić przyjmowanie pacjentów. Osoby, które danego dnia mają umówioną wizytę, mogą w specjalnym automacie wygenerować bilet, który docelowo poprowadzi pacjenta przez wizytę w poradni – od pobrania krwi, wykonanie EKG, po wizytę w gabinecie lekarskim – informuje SCCS.

Elektroniczny system kolejkowy ma przede wszystkim uporządkować pracę w poradniach, a w efekcie skrócić oczekiwanie na wizytę.

Pierwsze automaty już się pojawiły. To trzy maszyny, które stoją w holu poradni w budynku B Śląskiego Centrum Chorób Serca przy ulicy Mari Skłodowskiej-Curie. Jak zapewniają w SCCS, obsługa urządzeń jest bardzo prosta. – Na wyświetlaczu trzeba wybrać cel wizyty w poradni. Jeżeli mamy już umówioną wizytę – również numer PESEL. Po wprowadzeniu danych otrzymamy wydruk z numerem pacjenta oraz gabinetu, do którego powinniśmy się zgłosić. Nad drzwiami pracowni oraz nad stanowiskami w rejestracji zamontowane są też monitory, które będą wyświetlać kolejne numery – wyjaśniają w SCCS.

Pacjenci będą mogli pobrać swój indywidualny numer 40 minut przed wizytą – wcześniejsza rejestracja nie będzie możliwa. System ma w pełni zacząć działać w wakacje, a docelowo automaty zastąpią tradycyjny system rejestracji w Śląskim Centrum Chorób Serca. – W czasie testów prosimy pacjentów o cierpliwość – apelują w SCCS.

Angiograf dwupłaszczyznowy w Śląskim Centrum Chorób Serca

Może Cię zainteresować:

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu dostało unijną dotację na rozwój transplantologii. 10 milionów złotych przeznaczono na zakup sprzętu

Autor: Redakcja

25/04/2023

Śląskie Centrum Chorób Serca

Może Cię zainteresować:

Sieć Kardiologiczna funkcjonować będzie także w województwie śląskim. Koordynatorem w naszym regionie jest Śląskie Centrum Chorób Serca

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/03/2023