Dawid Kubacki i jego żona wychwalają Centrum Chorób Serca w Zabrzu. "Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów"

Skoczek narciarski Dawid Kubacki poinformował dzisiaj (14 kwietnia), że jego żona zakończyła pobyt w Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Sportowiec wychwala zabrzańską placówkę: "Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów".

Fb Dawid Kubacki
Zabrze dawid kubacki

Skoczek narciarski Dawid Kubacki i jego żona Marta wrócili dzisiaj (w piątek 14 kwietnia) do domu po kilkutygodniowym pobycie Marty Kubackiej w Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Sportowiec opublikował oświadczenie, w którym wychwala zabrzańską placówkę:

"Wróciliśmy dzisiaj do domu i śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy. Nadal będą nam potrzebne, bo Marta zaczyna intensywną rehabilitację, a ja będę uczył się nowej rzeczywistości. Dziękujemy całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów!"

Jak zdradził Dawid Kubacki, jego żona ma wszczepiony rozrusznik serca. "Okazuje się, że prawie każdy z nas zna kogoś z kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Ja z taką osobą będę dzielić życie, drugie życie" - dodał sportowiec.

Żona Dawida Kubackiego była w ciężkim stanie. Lekarzom z Zabrza udało się uratować jej życie

Przypomnijmy, że dramat Dawida Kubackiego śledziła cała Polska. Skoczek musiał z dnia na dzień porzucić walkę w zawodach Raw Air, gdy otrzymał wiadomość o bardzo złym stanie swojej żony, Marty, matki ich dwójki dzieci.

W niedzielę, 19 marca Dawid Kubacki nie wziął udziału w finale norweskiego turnieju Raw Air w Skokach Narciarskich. Polskie Związek narciarski poinformował wówczas, że wycofanie się z zawodów brązowego medalisty olimpijskiego było spowodowane przyczynami osobistymi. W poniedziałek, 20 marca, skoczek wyjaśnił powód swojej nieobecności.

- Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie, jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła - napisał w mediach społecznościowych.

Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, ujawnił, że żona skoczka znajduje się w zabrzańskim Centrum Chorób Serca - Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi - wyjaśnił w rozmowie z "Faktem".

Marta i Dawid Kubaccy pobrali się w 2019 roku. Pierwsza córeczka pary - Zuzanna przyszła na świat 29 grudnia 2020 roku, druga - Maja, 6 stycznia 2023 roku. Doniesieniami o narodzinach swojej drugiej córki Kubacki podzielił się podczas ostatnich zawodów Turnieju Czterech Skoczni, podczas których stanął na podium.

Wieża Ciśnień w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

„Cisnymy na wieża”: 7 pięter, 130 schodów, jeden zwycięzca. Duga edycja biegu na zabrzańską Wieżę Ciśnień

Autor: Redakcja

14/04/2023

Arena Zabrze ma być w całości gotowa w 2025 roku

Może Cię zainteresować:

Kto wybuduje ostatnią trybunę Areny Zabrze? Cztery oferty przetargu, otwarto już koperty. „Wykonawca zostanie ogłoszony wkrótce”

Autor: Redakcja

13/04/2023

Tradycje kulturowe górniczych orkiestr dętych z Górnego Śląska na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Może Cię zainteresować:

Tradycje górniczych orkiestr dętych trafiły na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Autor: Redakcja

06/04/2023