Kto wybuduje ostatnią trybunę Areny Zabrze? Cztery oferty przetargu, otwarto już koperty. „Wykonawca zostanie ogłoszony wkrótce”

Rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze trwa, a tymczasem otwarto koperty w przetargu na budowę nowej trybuny. – Komisja przetargowa analizuje dokumenty, wykonawca zostanie ogłoszony wkrótce – informuje spółka Stadion w Zabrzu.

Fot. FB/ Arena Zabrze
Arena Zabrze ma być w całości gotowa w 2025 roku

Do przetargu na realizację zadania „Dokończenie budowy Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu” przystąpiły cztery firmy. Po otwarciu kopert okazało się, że trzy z nich zmieściły się w kwocie zakładanej przez spółkę Stadion w Zabrzu, która odpowiada za obiekt przy ul. Roosevelta. Najatrakcyjniejszą finansowo ofertę złożyła spółka Mostostal Zabrze GPBP, która chce wybudować trybunę za 46 milionów złotych. – To o ponad 9 milionów mniej niż założono – podkreślają w Arenie Zabrze. Teraz dokumenty analizuje komisja przetargowa, a wykonawca powinien być wkrótce ogłoszony.

Przypomnijmy, że 21 marca przekazano teren budowy firmie AKPE Group. Katowickie przedsiębiorstwo rozpoczęło rozbiórkę zachodniej trybuny stadionu przy ul. Roosevelta. Po dwóch miesiącach prac, czyli pod koniec maja, teren ma być już przygotowany do budowy nowej trybuny. Firma AKPE Group w przetargu na wykonawcę rozbiórki starej, zachodniej trybuny Areny Zabrze zaoferowała 536 280 zł.

Arena Zabrze docelowo będzie miała 31 871 miejsc. W pierwszym etapie prac, które rozpoczęły się w 2011 roku, powstały trzy trybuny dla 24 563 widzów – z taką pojemnością stadion został dopuszczony do użytkowania w lutym 2016 roku. Cała inwestycja ma zakończyć się w 2025 roku.

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Teren budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy. Rozpoczyna się wyburzanie zachodniej trybuny Areny Zabrze

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/03/2023

Trybuna zachodnia Areny Zabrze jpg

Może Cię zainteresować:

Trwa rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze. Można już kupić zdemontowane krzesełka. Poznaliśmy ich ceny, jest dwanaście wariantów

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/04/2023