Chór „Resonans con tutti” zaśpiewał pod słynnym „Dzwonem Pokoju” we włoskim Rovereto. „Modlitwa o pokój niosła się po górach”

Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti” im. N. G. Kroczka uczestniczył w obchodach święta partnerskiego miasta Zabrza – włoskiego Rovereto. Pod słynnym „Dzwonem Pokoju” chór zaśpiewał „Modlitwę o pokój”.

Fot. FB/ Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti” im. N. G. Kroczka
Zabrzański chór w Rovereto

Zabrzański chór, który przyjechał do Rovereto na zaproszenie burmistrza Francesco Valdugi, dał we Włoszech kilka koncertów. – W naszym międzynarodowym programie zawarliśmy uniwersalne przesłanie pokoju. Dla ukraińskiego Równe – miasta partnerskiego Zabrze i Rovereto – najcieplejsze życzenia pokoju, szczęścia, dobrobytu, bezpieczeństwa… – relacjonował chór w mediach społecznościowych.

Chór uczestniczył także w obchodach święta miasta Rovereto. Wzięli w nich udział także przedstawiciele władz miast partnerskich z Czech, Niemiec, a także z Zabrza. – Zabrzańska młodzież zachwyciła swym śpiewem mieszkańców Rovereto, naszego włoskiego miasta partnerskiego. Zabrzański chór uczestniczył w obchodach Święta Miasta. O godz. 21.30 pod Dzwonem Pokoju wyśpiewał pięknie „Modlitwę o pokój”, która poniosła się daleko po górach – podkreślała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Chór „Resonans con tutti” zaśpiewał pod słynnym dzwonem „Maria Dolens”, zwanym także „Dzwonem Poległych” lub „Dzwonem Pokoju”, który został odlany z armat armii uczestniczących w I wojnie światowej. Dzwon znajduje się na Colle di Miravalle i bije każdego wieczoru – ku pamięci poległych. – „Modlitwa o pokój” Norberta Blachy wraz z dźwiękiem dzwonu rozpłynęła się po otaczających nas górach… niesłychane uczucie… – relacjonują zabrzanie.

„Resonans con tutti” koncert w DMiT

Może Cię zainteresować:

W Domu Muzyki i Tańca odbył się charytatywny koncert chóru „Resonans con tutti” dla stowarzyszenia „Zabrzanka”

Autor: Redakcja

27/12/2022

Zabrze pomaga Ukrainie. Kolejny transport darów wyruszył do Równego

Może Cię zainteresować:

Kolejny transport darów wyruszył z Zabrza do Równego. Pomagali także Włosi. Potrzeby są jednak wciąż ogromne

Autor: Magda Sincewicz

11/08/2022