Kolejny transport darów wyruszył z Zabrza do Równego. Pomagali także Włosi. Potrzeby są jednak wciąż ogromne

Kolejny transport darów dla Ukrainy wyruszył z Zabrza. Pomoc humanitarna, zebrana dzięki współpracy zabrzan z włoskimi miastami Rovereto i Volano, trafi do Równego.

UM Zabrze/ Paweł Janicki
Zabrze pomaga Ukrainie. Kolejny transport darów wyruszył do Równego

Transportu darów, które dotrą z Zabrza do Ukrainy kolejny raz podjął się osobiście Volodymyr Petriv, dyrektor Teatru Muzycznego i Dramatycznego w Równem. Podziękował on także za pomoc, która nieustannie dociera do jego miasta z Zabrza – w tym szczególnie za wsparcie zorganizowane przez zaprzyjaźniony Teatr Nowy – poinformowali zabrzańscy urzędnicy.

Wśród darów, których zebraniem zajęli się przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, pracownicy Teatru Nowego w Zabrzu oraz Centrum Organizacji Pozarządowych, znalazły się m.in. środki higieniczne, odzież i produkty spożywcze o długiej dacie przydatności.

Nie zapomniano również o zwierzakach. Zebrane przez brytyjską organizację Blue Cross dary, dzięki koordynacji zabrzańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, trafią do tamtejszych czworonogów.

To jednak nie koniec. Zawsze można pomóc, bo potrzeby wciąż są ogromne. – Na liście najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się m.in.: olej do smażenia, mleko, konserwy mięsne i pasztety, gotowe dania w słoikach i puszkach, dania instant, kasza gryczana (to podstawa tradycyjnego żywienia się Ukraińców, odpowiednik polskich ziemniaków), mąka, kawa czarna i rozpuszczalna, papier toaletowy – apelują pracownicy Centrum Organizacji Pozarządowych.

Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przyjmuje dary od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00, w siedzibie przy ul. Brodzińskiego 4 w Zabrzu.