42-letni zabrzanin jechał zygzakiem. Miał 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów... Policję powiadomił świadek

Dzięki reakcji świadka zabrzańscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, jadący zygzakiem 42-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie...

Policja

W środę w nocy policjanci z komisariatu V zatrzymali pijanego kierowcę – wcześniej, około godziny 1, otrzymali zgłoszenie od świadka, który na ulicy Andersa zauważył poruszający się „od krawężnika do krawężnika” samochód. Policjanci szybko zjawili się na miejscu. Jak się okazało, za kierownicą siedział 42-letni zabrzanin, który... miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, badanie wykazało, że 42-latek ma 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu teraz kara nawet do pięciu lat więzienia. – Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą mogą przecież zapobiec tragedii – podkreślają zabrzańscy policjanci.

Policja

Może Cię zainteresować:

81-letnia zabrzanka padła ofiarą oszustów. Straciła dużo pieniędzy. Policjanci apelują do osób starszych o ostrożność

Autor: Redakcja

11/01/2023

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

Policjanci z komisariatu III zatrzymali 49-latka, który znęcał się nad swoją rodziną. „Podejrzanego obowiązuje zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych”

Autor: Redakcja

10/01/2023