Znęcał się nad swoją byłą partnerką, napadł na nią i ukradł jej pieniądze. 17-latkowi grozi teraz kara nawet do 12 lat więzienia

Znęcał się nad swoją byłą partnerką fizycznie i psychicznie, napadł na nią i ukradł jej pieniądze – 17-latek został już zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Grozi mu teraz więzienie.

Fot. Policja Zabrze
Policja Zabrze komisariat V

Jak ustalili policjanci, 17-latek wszczynał regularnie awantury ze swoją byłą 21-partnerką. – Para mieszkała razem od maja do sierpnia tego roku. Podczas licznych awantur miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej. Podczas jednej z ostatnich awantur 17-latek napadł na swoją byłą partnerkę i zabrał jej pieniądze – informuje zabrzańska komenda.

Materiał dowodowy w tej sprawie zbierali policjanci z komisariatu V. Zatrzymany 17-latek usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego, został ponadto objęty policyjnym dozorem. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara więzienia.

Jak przypominają policjanci, przemoc w rodzinie, zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 25 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2020 r. poz. 218), oznacza „jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą”.

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby – apelują zabrzańscy policjanci.

59 latek wjechał na przejście dla pieszych

Może Cię zainteresować:

Wjechał na przejście dla pieszych, gdy przechodziła przez nie kobieta z trójką dzieci... Dwójka dzieci trafiła do szpitala, na szczęście obrażenia nie były poważne

Autor: Redakcja

28/09/2023

Znalezione przedmioty trafiły do policjantów z IV komisariatu, a potem do właścicielki

Może Cię zainteresować:

Znalazł torebkę, a w torebce... ponad 20 tysięcy złotych. Zguba trafiła już do właścicielki. „Takie zachowanie zasługuje na pochwałę”

Autor: Redakcja

26/09/2023