Wjechał na przejście dla pieszych, gdy przechodziła przez nie kobieta z trójką dzieci... Dwójka dzieci trafiła do szpitala, na szczęście obrażenia nie były poważne

Na ulicy gen. Charlesa de Gaulle'a 59-letni kierowca opla wjechał na przejście dla pieszych, kiedy przechodziła przez nie kobieta z trójką dzieci. Dwoje dzieci trafiła do szpitala, na szczęście nie doznały poważnych obrażeń.

Fot. Policja Zabrze
59 latek wjechał na przejście dla pieszych

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 17. – Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Opel, wjeżdżając z ulicy Reymonta na ulice gen. Charles de Gaulle w stronę Ronda Sybiraków, nie udzielił pierwszeństwa kobiecie, która przechodziła przez jezdnie z trójką dzieci – informuje zabrzańska komenda.

Dwójka dzieci została przetransportowana do szpitala. Jak się okazało, obrażenia nie były poważne i nie zagrażały ich życiu i zdrowiu. Po przeprowadzonych badaniach diagnostycznych dzieci wróciły do domu. 59-letni kierowca był trzeźwy – funkcjonariuszom tłumaczył, że nie zauważył pieszych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, zaś sprawa trafi do sądu.

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi, niestety, na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Będziemy wtedy bardziej widoczni dla kierujących pojazdami, zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy warunki pogodowe, w tym widoczność, bardzo szybko się zmieniają i szybciej może dojść do tragedii – podkreślają policjanci.

Komisariat I Zabrze

Może Cię zainteresować:

61-latek z Katowic próbował wymusić szybszy odjazd autobusu linii 111, więc... powybijał w pojeździe szyby. Usłyszał już zarzuty

Autor: Redakcja

27/09/2023

Znalezione przedmioty trafiły do policjantów z IV komisariatu, a potem do właścicielki

Może Cię zainteresować:

Znalazł torebkę, a w torebce... ponad 20 tysięcy złotych. Zguba trafiła już do właścicielki. „Takie zachowanie zasługuje na pochwałę”

Autor: Redakcja

26/09/2023