Znalazł torebkę, a w torebce... ponad 20 tysięcy złotych. Zguba trafiła już do właścicielki. „Takie zachowanie zasługuje na pochwałę”

Mieszkaniec Zabrza znalazł w minioną niedzielę damską torebkę, a w niej sporo gotówki. Torebka wraz z zawartością trafiła do policjantów z IV komisariatu, którzy oddali je prawowitej właścicielce. – Zachowanie zabrzanina zasługuje na uznanie i pochwałę – podkreślają policjanci.

Fot. Policja Zabrze
Znalezione przedmioty trafiły do policjantów z IV komisariatu, a potem do właścicielki

W minioną niedzielę, około godziny 10, do komisariatu IV zgłosił się mężczyzna, który znalazł torebkę. Jak się okazało, w torebce były nie tylko rzeczy osobiste, ale i spora ilość gotówki. Mężczyzna opowiedział mundurowym, że torebkę znalazł przy ulicy Tarnopolskiej, niedaleko komisariatu.

Policjanci przejęli zgubę, po czym okazało się, że w torebce było ponad 20 tysięcy złotych. Był w niej również telefon, na który zadzwoniła 41-letnia właścicielka torebki. Mieszkanka Zabrza szybko zjawiła się na komisariacie i odebrała swoją własność.

Zachowanie zabrzanina zasługuje na uznanie i pochwałę. Jednoczenie przypominamy, że gdy stajemy się posiadaczem znalezionej rzeczy, bez względu na to, czy ktoś ją zostawił, czy zgubił, musimy dołożyć wszelkich starań, by przedmiot powrócił do właściciela – przypominają zabrzańscy policjanci.

Policjant mierzy prędkość

Może Cię zainteresować:

Jechał 102 km/h w terenie zabudowanym i wyprzedzał na pasach. Stracił prawo jazdy i musi zapłacić wysoki mandat

Autor: Redakcja

20/09/2023

Largo2

Może Cię zainteresować:

Zabrzańska policja ma nowego funkcjonariusza. To 7-letni owczarek belgijski o imieniu Largo

Autor: Redakcja

19/09/2023