Zmiana trenera Górnika Zabrze. "Cała ta historia jest groteskowa, niebezpieczna i smutna"

Jan Urban zastąpił na stanowisku trenera Górnika Zabrze Bartoscha Gaula. Wcześniej Bartosch Gaul zastąpił... Jana Urbana. - Cała ta historia jest groteskowa, niebezpieczna i smutna - ocenił Mateusz Borek w Kanale Sportowym.

Górnik Zabrze
Jan Urban

Bartosch Gaul został zwolniony z posady trenera Górnika Zabrze. Sprawdzianem był dla niego mecz z Wisłą Płock, który… wygrał. Mimo to osoby zarządzające klubem postanowiły ponownie zatrudnić Jana Urbana, którego miejsce wcześniej zajął Bartosch Gaul.

Zamieszanie w Górniku Zabrze wywołało sporo emocji i komentarzy.

- Przedziwna roszada na stanowisku trenera. O tym, że jest to gorące krzesło, wiedzieliśmy od dawna. Z tego, co się orientuję, były prowadzone rozmowy z Bartoszem Grzelakiem, który nie skorzystał z oferty Górnika Zabrze. Ponoć rozmawiano też z Ryszardem Tarasiewiczem. (…) Na początku nie wiedzieliśmy, dlaczego zwolniono Jana Urbana. Później nie wiedzieliśmy, skąd wziął się Bartosch Gaul. Później pojawiły się informacje o gorącym krześle i ultimatum dotyczące meczu z Wisłą Płock. (…) Cała ta historia jest groteskowa, niebezpieczna i smutna - ocenił Mateusz Borek w Kanale Sportowym.

W kulisach od początku spekulowano, że za zwolnienie Jana Urbana i zatrudnienie Bartoscha Gaula odpowiada Łukasz Podolski.

Policja

Może Cię zainteresować:

Dwóch pijanych kierowców w jednym samochodzie. Zostali zatrzymani

Autor: Patryk Osadnik

19/03/2023

- Łukasz Podolski ściągnął trenera, wierzył w niego, pracował z nim. Widocznie ktoś pomyślał, że oddał za dużo władzy - powiedział w Kanale Sportowym Łukasz Podoliński.

Z kolei w Meczykach Tomasz Włodarczyk stwierdził: - Żenujący był ten komunikat - ocenimy trenera po meczu. Wydawało się, że po takim meczu, gdzie Górnik Zabrze pokazał charakter, trzeba będzie odłożyć plany o zmianie trenera (…) Wszystko wokół pokazało, że zaufania nie ma, to po co udawać, że ono jest?

- To jest upokarzające dla Jana Urbana. W upokarzający sposób go zwolniono, a teraz w upokarzający sposób się go przejmuje. Na pewno powie, że Górnikowi się nie odmawia, że na Górnika jest skazany i kilka takich blablabla – podkreślił Janusz Basałaj.

Nie wiadomo, jak będzie układała się współpraca Jana Urbana z Łukaszem Podolskim, który chce mieć dużo do powiedzenia jako piłkarz Górnika Zabrze.

- Podolski niech gra w piłkę, zamiast pouczać innych, starszych od siebie .Żalu nie czuję, ale nie przejdę nad tym do porządku dziennego, ponieważ na razie to ja coś zrobiłem dla Górnika i zapisałem się w historii tego klubu, a on dopiero nad tym pracuje - powiedział po zwolnieniu Jan Urban w Przeglądzie Sportowym.

Policja

Może Cię zainteresować:

Jechał 171 km/h po Drogowej Trasie Średnicowej. Dostał mandat wyższy niż wartość samochodu!

Autor: Redakcja

16/03/2023

czytaj więcej:

Górnik Zabrze

Dwa sparingi, dwie wygrane piłkarzy ręcznych Górnika

Damian Przytuła został nominowany w kategorii Boczny rozgrywający sezonu

Czterech szczypiornistów Górnika nominowanych do Gladiatorów

Van den hurk gornik zabrze

Górnik ruszył na polowanie. Ci piłkarze uratują Ekstraklasę?

Poldi

Pan piłkarz Podolski błysnął geniuszem

Bartosz nowak gornik zabrze rakow czestochowa

Górnik sprzedał jednego z liderów. Ile na tym zarobi?

IMG 1494

Górnik Zabrze rozpoczął przebudowę

Lukas Podolski był najlepszym zawodnikiem w meczu Górnik Zabrze - Cracovia

Podolski w formie, więc Górnik wygrywa. Cracovia rozbita