Dwóch pijanych kierowców w jednym samochodzie. Zostali zatrzymani

Dwaj pijani mężczyźni na zmianę kierowali samochodem w Zabrzu. Na dodatek 29-latek nie miał uprawnień, a na 27-latku ciążył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. Pixabay
Policja

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu około godz. 9.00 rano w środku tygodnia otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach spożywających alkohol i jeżdżących samochodem po parkingu M1 w Zabrzu. Na miejsce skierowano patrol drogówki, ale w międzyczasie dwaj mężczyźni wyjechali na DK88. Tam jednak zostali szybko dogonieni i zatrzymani.

- W momencie zatrzymania za kierownicą toyoty siedział 29-letni mężczyzna, a pasażerem był 27-latek. Mundurowi wyczuli od nich silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że starszy ma w swoim organizmie 3,2 promila alkoholu, a młodszy 3,1 promila - informuje mł. asp. Sebastian Bijok.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyźni kierowali samochodem na zmianę. Jakby tego było mało, 29-latek nie posiadał do tego uprawnień, a na 27-latku ciążył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj zostali zatrzymani i odpowiedzą za swoje skrajnie niebezpieczne zachowanie przed sądem.

    Policja

    Może Cię zainteresować:

    Jechał 171 km/h po Drogowej Trasie Średnicowej. Dostał mandat wyższy niż wartość samochodu!

    Autor: Redakcja

    16/03/2023