Jechał 171 km/h po Drogowej Trasie Średnicowej. Dostał mandat wyższy niż wartość samochodu!

Mandat w wysokości 2500 złotych okazał się wyższy niż wartość samochodu, którym kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 71 kilometrów na godzinę! Pojazd zatrzymali policjanci z grupy „Speed”.

Fot. Pixabay
Policja

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, którzy wchodzą w skład policyjnej grupy „Speed” na Drogowej Trasie Średnicowej przerwali „rajd” kierowcy bmw, który jechał z prędkością 171 km/h. A przypomnijmy, że na DTŚ dopuszczalną maksymalną prędkością jest 100 km/h. „Wyczyny” kierowcy nagrał rejestrator policyjnego pojazdu. Na podstawie zapisu wideo kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 puntami karnymi.

Jak się okazało, mandat był wyższy niż wartość nie najmłodszego już samochodu ukaranego kierowcy. – Ukarany mężczyzna w rozmowie z policjantami stwierdził, że za mandat będzie musiał zapłacić więcej niż za swoje bmw – wyjaśniają w zabrzańskiej komendzie.

Przypomnijmy, że policjanci z grupy „Speed” zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości. Do służby w tej grupie trafiają nie tylko nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, ale także oznakowane – z laserowymi czujnikami prędkości.

18 latek został aresztowany za pobicie

Może Cię zainteresować:

Pobity 18-latek w szpitalu, jeden z trójki bandytów w areszcie. „Zatrzymanie pozostałych to kwestia czasu”

Autor: Redakcja

15/03/2023

Wydział ruchu drogowego Zabrze

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała 40-letniego zabrzanina, który prowadził pod wpływem narkotyków. Na dodatek w aucie miał amfetaminę

Autor: Redakcja

10/03/2023