Złodziej z Zabrza myślał, że jest taki sprytny. Policja wyprowadziła go z błędu

Policja z Łazisk Górnych schwytała w lokalnym dyskoncie 33-latka z Zabrza, który regularnie okradał sklepy na terenie kilku miast regionu myśląc, że nie kradnąc nieprzekraczającej pewnej wartości produkty, grozi mu co najwyżej mandat - i w ten właśnie sposób poznał przepis mówiący o czynie ciągłym.

Zdj. ilustracyjne
Policja

„Klient” rzeczonego dyskontu przy ulicy Dworcowej w Orzeszu wpadł próbując wynieść w środę (9 maja 2023 r.) alkohol o wartości kilkuset złotych. Po przebadaniu jego poczynań zasadne stało się postawienie mu zarzutu przestępstwa kradzieży w tzw. czynie ciągłym.


Mężczyzna w momencie konfrontacji z wezwanym dzielnicowym był pod wpływem alkoholu. Do samego końca był przekonany, że zostanie potraktowany tak, jak zazwyczaj (był już wielokrotnie notowany za to samo) - czyli z uwagi na nieprzekroczenie wartości 500 złotych skończy się na mandacie. Został jednak tymczasowo zatrzymany, a w tym czasie łaziscy policjanci zebrali dane na jego temat od kolegów z różnych komisariatów aglomeracji.

Okazało się, że zatrzymany zabrzanin w ciągu miesiąca obrobił jeszcze dwa sklepy w Katowicach, co pozwoliło na postawienie mu wspomnianego zarzutu przestępstwa w czynie ciągłym. Oznacza to w tym wypadku, że mimo iż wartość poszczególnych rzeczy za każdym razem była mniejsza niż 500 złotych, to można je połączyć w jeden proceder notorycznej kradzieży. Z tego przepisu 33-latkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

36 latka zatrzymali policjanci z komisariatu III

Może Cię zainteresować:

Uderzył swoją siostrę, groził jej, uszkodził też samochód. 36-latek był już wcześniej notowany, teraz grozi mu więzienie

Autor: Redakcja

12/05/2023

38-latek został zatrzymany

Może Cię zainteresować:

38-latek miał zostać doprowadzony do prokuratora w sprawie „uporczywego nękania”, a odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Autor: Redakcja

11/05/2023

Sprawcy rozboju zostali aresztowani

Może Cię zainteresować:

Napadli na 37-latka, ukradli mu kurtkę, bili go i kopali. Znieważali interweniujących policjantów... Są już w areszcie

Autor: Redakcja

10/05/2023