Uderzył swoją siostrę, groził jej, uszkodził też samochód. 36-latek był już wcześniej notowany, teraz grozi mu więzienie

Kara więzienia grozi 36-latkowi, który groził swojej siostrze, uderzył ją, a także uszkodził jej samochód. Mężczyzna już wcześniej był notowany za inne przestępstwa z użyciem przemocy.

Fot. Policja Zabrze
36 latka zatrzymali policjanci z komisariatu III

Niedawno policjanci z komisariatu III zostali powiadomieni o „uszkodzeniu ciała, zniszczeniu mienia i groźbach karalnych” pod adresem 34-letniej mieszkanki Zabrza. Sprawcą był jej starszy brat. Jak się okazało, mężczyzna w przeszłości był już notowany za przestępstwa z użyciem przemocy.

36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. „Kryminalni” zgromadzili materiał dowodowy, po czym przedstawili mężczyźnie zarzuty za groźby karalne, uszkodzenie mienia i uszkodzenia ciała. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny. – Teraz 36-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a do czasu zakończenia postępowania będzie musiał zgłaszać się na komisariat policji – informują zabrzańscy policjanci.

Jak przypominają, przestępstwo groźby karalnej ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. – Nikt nie powinien tkwić w strachu, a organy ścigania służą pomocą w tego typu sytuacjach – podkreślają. – Zgodnie z kodeksowym zapisem, odpowiedzialności karnej podlega ten, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa, czyli niejako zapowiada popełnienie przestępstwa, a nie wykroczenia (np. grozi przecięciem opony w rowerze – o wartości poniżej 500 zł).

38-latek został zatrzymany

Może Cię zainteresować:

38-latek miał zostać doprowadzony do prokuratora w sprawie „uporczywego nękania”, a odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Autor: Redakcja

11/05/2023