Zadzwonił na policję i twierdził, że zaginął jego kolega... Władimir Putin. „Żart” słono go kosztował. Jak się okazało, jego konkubinę również

Zadzwonił na policję i zgłosił zaginięcie swojego kolegi... Władimira Putina. „Żartu” nie będzie jednak dobrze wspominał. Podobnie jak jego znajoma.

Fot. Policja Zabrze
Komisariat II Zabrze

Do dyżurnego komisariatu II zadzwonił 54-letni mężczyzna, który – jak się początkowo wydawało – chciał zgłosić zaginięcie swojego kolegi. – Rozmowa nie należała do łatwych, ponieważ zgłaszający był wyraźnie nietrzeźwy, a pewnym momencie stwierdził, że jego kolega nazwy się Władimir Putin. Po ustaleniu adresu zgłaszającego mundurowi pojechali porozmawiać z nim osobiście – relacjonują zabrzańscy policjanci.

W mieszkaniu była 49-letnia kobieta, która oświadczyła, że na numer alarmowy zadzwonił jej nietrzeźwy konkubent. Policjanci wylegitymowali 54-latka, potwierdzili także, że jest on pod wpływem alkoholu. – Na pytanie, w jakim celu wezwał patrol, odpowiedział, że martwił się o swojego kolegę, którego nie widział od tygodnia. Jak się okazało, mężczyzna nie znał nawet adresu swojego kolegi, a ten, który podał policjantom, okazał się nieprawdziwy – wyjaśniają policjanci.

54-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za bezprawne wezwanie policji. Mundurowi wylegitymowali także 49-letnią kobietę – po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że jest poszukiwana. Miała „odsiedzieć” dwie kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 i 4 miesięcy. Została zatrzymana.

Ostrzegamy „żartownisiów”, że oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, blokując telefon alarmowy uniemożliwiają połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb ratowniczych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być tam, gdzie taka pomoc jest realnie konieczna – podkreślają w zabrzańskiej komendzie.

Komisariat III Zabrze

Może Cię zainteresować:

62-letni mieszkaniec Zaborza wtargnął do mieszkania sąsiadki i zaczął ją dusić. W jego mieszkaniu policja znalazła narkotyki i...

Autor: Redakcja

19/01/2023

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Zaproponował zabrzańskim policjantom 1500 złotych łapówki. Miał przy sobie... amunicję

Autor: Redakcja

17/01/2023