Zabrze. Wiedział, że jest poszukiwany a mimo to na bezczela kradł prąd. Szybko się doigrał

Policja szukała 41-letniego mężczyzny z Zabrza, który miał odbyć karę więzienia, ale się nie stawił do odpowiedniej placówki. Tymczasem pan sam się podłożył, kradnąc prąd i ściągając sobie na głowę stróżów prawa.

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Zabrzu otrzymał "cynk" o możliwości kradzieży prądu w jednym z mieszkań przy ulicy Piłsudskiego w Zabrzu. Policjanci skontrolowali w czwarte 16 lutego 2023 r. wskazane mieszkanie, w którym zastali 41-letniego mężczyznę.

Jak się okazało, ustalenia dzielnicowych potwierdziły się. Mundurowi, prowadząc oględziny ujawnili, że w domu nie ma licznika energii elektrycznej, a na zabezpieczeniu głównym przyłącza prądu zerwane są plomby. Wykonane było także prowizoryczne przyłącze, dzięki któremu w mieszkaniu nielegalnie pobierana była energia elektryczna. Oprócz prowizorycznej instalacji 41-latek skonstruował też specjalne "zabezpieczenie" na drzwiach, które miało utrudnić służba wejście do mieszkania. Jak widać, nie pomogło mu to uniknąć zatrzymania.

W trakcie czynności okazało się również, że 41-latek jest poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zabrzańskiej komendy. Zgodnie z nakazem sądu 41-latek został przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo za kradzież energii elektrycznej grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Ochroniarz kradl gliwice 11

Może Cię zainteresować:

Ochroniarz z Zabrza okradał magazyn w Gliwicach, którego miał strzec. Nakradł sprzętu za 80 tys. zł

Autor: Michał Wroński

17/02/2023

Autobus zabrze przejazd kolejowy

Może Cię zainteresować:

Kierowca autobusu staranował zamknięte rogatki przejazdu kolejowego w Zabrzu. Był pod wpływem narkotyków? WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

16/02/2023

46 latkę która ukradła kartę znajomemu zatrzymali policjanci z I komisariatu

Może Cię zainteresować:

Ukradła znajomemu kartę i zapłaciła nią za swoje zakupy. Dziewięć razy. Będzie odpowiadać za włamanie się na konto i kradzież pieniędzy

Autor: Redakcja

15/02/2023