Ochroniarz z Zabrza okradał magazyn w Gliwicach, którego miał strzec. Nakradł sprzętu za 80 tys. zł

Miał ochraniać, a okradał – tak można najkrócej podsumować historię stróża nocnego zatrudnionego w jednej z gliwickich firm. 50-letni mężczyzna w nocy wykradał sprzęt elektroniczny ze „strzeżonego” przez siebie magazynu. Wstępne szacunki wskazują, że jego łupem padły towary za ponad 80 tys. zł.

Do pięciu lat więzienia grozi 50-letniemu mieszkańcowi Zabrza, który postanowił „dorobić” sobie do pensji stróża nocnego, okradając w Gliwicach magazyn, który miał strzec. Wpadł, gdyż przedsiębiorca, u którego był zatrudniony, zaczął się niepokoić ubytkami sprzętu elektronicznego, sprowadzanego do jednego z magazynów i powiadomił o sprawie policję. Jako że importowane sprzęty elektroniczne oraz elektronarzędzia kupowano paletami, więc początkowo trudno było stwierdzić, czego i ile brakuje.

W tej sytuacji uzgodniono, że przydatny będzie zapis monitoringu, a że takiego dotychczas nie było, więc przedsiębiorca dyskretnie zainstalował ukrytą kamerę. Ta szybko pokazała jak się sprawy mają - mający pilnować magazynu stróż w rzeczywistości nocą go okradał. Kiedy funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i samochód dostawczy 50-latka, okazało się, że znajdują się tam spore ilości pudełek ze skradzionym sprzętem. Sam zatrzymany miał zaś przy sobie kwotę 35 tysięcy złotych.

Śledczy ustalają teraz, kto był odbiorcą skradzionego towaru, od kiedy dochodziło do kradzieży i jaka była łączna wartość przywłaszczonego sprzętu. Wstępne szacowania wskazują na kwotę powyżej 80 tys. zł.

Autobus zabrze przejazd kolejowy

Może Cię zainteresować:

Kierowca autobusu staranował zamknięte rogatki przejazdu kolejowego w Zabrzu. Był pod wpływem narkotyków? WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

16/02/2023

Nielegalne automaty Zabrze

Może Cię zainteresować:

Nielegalne automaty w centrum miasta przejęte przez zabrzańskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej

Autor: Redakcja

02/02/2023