Ukradła znajomemu kartę i zapłaciła nią za swoje zakupy. Dziewięć razy. Będzie odpowiadać za włamanie się na konto i kradzież pieniędzy

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 46-letnią kobietę, która ukradła znajomemu kartę bankomatową i wykorzystała ją dziewięć razy płacąc za swoje zakupy. – Kobieta odpowie za włamanie się na konto i kradzież pieniędzy – zapowiadają policjanci.

Fot. Policja Zabrze
46 latkę która ukradła kartę znajomemu zatrzymali policjanci z I komisariatu

Mieszkankę Zabrza – podejrzaną o kradzież karty płatniczej i jej użycie – zatrzymali policjanci z komisariatu I. Jak wynika z policyjnych ustaleń, 46-latka znała właściciela karty. Po tym, jak ukradła kartę, poszła do sklepu i użyła jej dziewięć razy w krótkich odstępach czasu płacąc za swoje zakupy. Jak podkreślają zabrzańscy policjanci, tego typu zachowanie traktowane jest jak kradzież z włamaniem, dlatego – bez względu na wartość zakupów – będzie traktowane jak przestępstwo.

Przybliżenie karty płatniczej do terminalu skutkuje uzyskaniem dostępu do rachunku bankowego właściciela karty, dochodzi zatem do przełamania bariery elektronicznej w systemie bankowej płatności bezgotówkowej. Jeżeli czyni to osoba nieuprawniona, która weszła w posiadanie karty wbrew woli jej właściciela, w celu dokonania płatności za określony towar lub usługę, dokonuje kradzieży z włamaniem – wyjaśniają w zabrzańskiej komendzie.

Policja

Może Cię zainteresować:

Ogórki, pomidory? Czy może raczej... cebule? 24-latek chciał „zaoszczędzić” podczas zakupów i oszukiwał przy kasie samoobsługowej

Autor: Redakcja

14/02/2023

Samochód zatrzymany do kontroli

Może Cię zainteresować:

W Zabrzu zatrzymany został kolejny kierowca będący pod wpływem narkotyków. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów...

Autor: Redakcja

09/02/2023