Zabrze. W karetce pogotowia 18-letnia pacjentka kopała i biła ratowników medycznych

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach informuje o kolejnym pobiciu ratowników medycznych, którzy przybyli na pomoc. Tym razem agresorką okazała się 18-letnia dziewczyna z Zabrza.

Policja.pl
Karetka

Ratownicy medyczni, lekarze i załogi karetek pogotowia mierzą się z przemocą, jakiej doświadczają ze strony pacjentów, którym chcą pomóc. Niedawno taka sytuacja wydarzyła się w Rudzie Śląskiej (więcej: Ruda Śląska. Ratownik i pielęgniarka zostali pobici w czasie nocnego dyżuru przez ludzi, którym udzielali pomocy), a w nocy z czwartku na piątek 27/28 kwietnia 2023 roku - w Zabrzu.

Zespół Ratownictwa Medycznego w Zabrzu został wezwany do 18-latki, u której wystąpiły drgawki. Na miejscu zastano dziewczynę i jej sześciu znajomych, których zachowanie wskazywało, że byli pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

W ambulansie pacjentka się przebudziła, zaczęła wymierzać kopniaki gdzie popadnie oraz wyzywać ratowników. Kopała ratowników po twarzy, uderzała ich i drapała. Pacjentce wtórowali także zgromadzeni wokół karetki znajomi. Ratownikom udało się obezwładnić pacjentkę. Na miejsce wezwano policję.

Jak informuje Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, matka pacjentki, która również zachowywała się pretensjonalnie w stosunku do ratowników, nie wyraziła zgody na przewiezienie córki do szpitala.

Przyjęcie takiego zgłoszenia potwierdza oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu mł. asp. Sebastian Bijok.

- O pobiciu tu jednak nie ma mowy, posługując się definicjami z kodeksu karnego - mówi policjant. - Prowadzimy czynności w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia ratowników medycznych. W przypadku funkcjonariuszy publicznych, a takimi są ratownicy, nie musi nastąpić uszkodzenie ciała, by można było mówić o naruszeniu nietykalności - dodaje mł. asp. Sebastian Bijok.

18-latce na razie nie postawiono zarzutów.

Przejażdżka rowerem to przyjemność ale nie po alkoholu

Może Cię zainteresować:

Alkohol i rower? Mieszkańca Zabrza takie połączenie będzie słono kosztować. 57-latek miał ponad 1,68 promila

Autor: Redakcja

28/04/2023

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

Oszuści okradli 96-letnią mieszkankę Zabrza. Kobieta straciła sporą sumę pieniędzy. „Prosimy osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych”

Autor: Redakcja

27/04/2023

Po 18 latach zarzut zabójstwa usłyszało trzech mężczyzn.

Może Cię zainteresować:

Spalone ciało w lesie na terenie Zabrza. Zagadkę zbrodni rozwiązało po 18 latach Archiwum X

Autor: Patryk Osadnik

26/04/2023