Alkohol i rower? Mieszkańca Zabrza takie połączenie będzie słono kosztować. 57-latek miał ponad 1,68 promila

Przejażdżka na rowerze? Czemu nie. Gorzej, że po alkoholu. 57-letni mieszkaniec Zabrza za taką jazdę musi teraz słono zapłacić.

Fot. Policja Zabrze
Przejażdżka rowerem to przyjemność ale nie po alkoholu

Ponad rok temu weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości – przypominają policjanci.

Przekonał się o tym 57-letni rowerzysta, który w czwartek, przed godziną 15, na ulicy Legnickiej został zatrzymany do kontroli. Uwagę policjantów zwróciła niepewna jazda, wskazująca, że rowerzysta może być pod wpływem alkoholu. – Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1,68 promila alkoholu w organizmie. Oznacza to, że nietrzeźwy rowerzysta popełnił wykroczenie, za które ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2500 złotych – informuje zabrzańska komenda.

Policjanci przypominają, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu – od 0,2 do 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Natomiast kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy i poziom alkoholu w jego organizmie przekracza 0,5 promila, wysokość mandatu wzrasta do 2500 złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg – podkreślają w zabrzańskiej komendzie.

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

Oszuści okradli 96-letnią mieszkankę Zabrza. Kobieta straciła sporą sumę pieniędzy. „Prosimy osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych”

Autor: Redakcja

27/04/2023

Komisariat III w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała 30-latka, który na Zaborzu kopał i uszkodził dwa auta. Był kompletnie pijany. Usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia

Autor: Redakcja

25/04/2023