Zabrzańskie Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z będzie miało nową siedzibę. Na stadionie przy ulicy Roosevelta

W Zabrzu powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży. Rozstrzygnięto przetarg – obiekt stworzy Mostostal Zabrze GPBP SA.

Fot. UM Zabrze
W Arenie Zabrze powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży powstanie przy ulicy Roosevelta, w trybunie Areny Zabrze, obok sklepu kibica. Obiekt stworzy firma Mostostal Zabrze GPBP SA. Dzięki inwestycji wyraźnie podniesione zostaną warunki prowadzonej terapii. Będzie można korzystać m.in. z parkingów, a także infrastruktury dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży działa obecnie przy ulicy 3 Maja. Z jego usług korzysta ponad 1500 osób. To dzieci od 1. roku życia i młodzież do 18 lat. Ośrodek udziela lekarskich porad, prowadzi ponadto rehabilitację medyczną, a także sensoryczną, logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Z pomocy psychologicznej ośrodka korzystają także rodzice i opiekunowie dzieci.

Dodajmy, że przetarg na wykonanie nowej siedziby Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży jest kolejnym przetargiem rozstrzygniętym w ostatnich dniach i związanym z Areną Zabrze. Poprzedni dotyczył przeniesienia infrastruktury telewizyjnej ze starej trybuny.

Love

Może Cię zainteresować:

Na terenie Kąpieliska Leśnego w Maciejowie działa już Park Miliona Świateł

Autor: Redakcja

11/11/2022

Podium

Może Cię zainteresować:

Najlepsza fryzjerka świata pochodzi z Zabrza. To Ewa Kośniewska. „Dałam z siebie wszystko, co na ten moment umiałam”

Autor: Magda Sincewicz

10/11/2022