Na terenie Kąpieliska Leśnego w Maciejowie działa już Park Miliona Świateł

Podobnie jak w zeszłym roku, na terenie miasta uruchomiono Park Miliona Świateł. Oprócz instalacji świetlnych, na mieszkańców czekają także inne atrakcje.

Love

Za "przemianę" Kąpieliska Leśnego w bajkowy świat z Królową Śniegu w roli głównej odpowiada firma Multidecor. Park przyozdobiony jest ponad milionem energooszczędnych lampek LED.

- Całość wszystkich diod zużywa nie więcej niż trzy kuchenki indukcyjne albo jedna ładowarka duża samochodu elektrycznego, także jeśli porównamy ilość atrakcji i osób, które mogą z tego korzystać to na pewno się opłaca - przyznaje Grzegorz Podogrocki, prezes firmy Multidecor.

W tym roku, na terenie kąpieliska pojawiło się kilka dodatkowych atrakcji. Rozbudowano także bogatą strefę gastronomiczną.

- Największą atrakcją, którą dołożyliśmy do parku jest labirynt światła, kryształowa komnata, która została rozbudowana o 500 metrów labiryntu świetlnego. Dodatkowo kilkanaście dekoracji interaktywnych typu kręcące się filiżanki, nowy system nagłośnienia, zmiana układu alejek - wylicza Tomasz Podogrocki, wiceprezes firmy Multidecor.

Z uwagi na drożejące opłaty za energię, w tym roku działalność Parku Miliona Świateł została nieco ograniczona. Z atrakcji można skorzystać od środy do niedzieli. Ceny biletów zaczynają sie już od 29 złotych. Rozświetlone kąpielisko będzie czynne do 26 lutego 2023.