Najlepsza fryzjerka świata pochodzi z Zabrza. To Ewa Kośniewska. „Dałam z siebie wszystko, co na ten moment umiałam”

Zabrzanka Ewa Kośniewska została fryzjerską mistrzynią świata. Zawody odbyły się we włoskim Paestum. – Dałam z siebie wszystko, co na ten moment umiałam – cieszyła się zabrzanka.

Facebook/ Ewa Kośniewska
Podium

Robi to od ponad 20 lat, ale tak naprawdę marzyła o tym od dziecka. W najśmielszych snach nie przypuszczała jednak, że będzie najlepsza… i to nie tylko w swoim mieście czy kraju, ale na świecie. A jednak, ziściło się. Bo przecież marzenia są po to, by je spełniać! Już jako mała dziewczynka, pochodząca z Zabrza Ewa Kośniewska wiedziała, co będzie robiła, gdy dorośnie. I tak jej przygoda z fryzjerstwem trwa już od 22 lat.

Przygodą życia będzie zapewne dla niej to, co wydarzyło się pod koniec października we Włoszech. Bo to właśnie tam – we włoskim Paestum, 22 i 23 października odbyły się zawody, w których zwyciężyła. W mistrzostwach świata we fryzjerstwie udział wzięli zawodnicy z ponad 30 krajów, w tym kadra CMC Polska składająca się z 11 zawodników. Zabrzanka zajęła pierwsze miejsce w kategorii Creative Sprint Man i czwarte w Old School Avant – Gardei, co w efekcie dało jej zwycięstwo. – Lucjan Szajbel (trener polskiej kadry – przyp. red.) - szefie, to co dla mnie robisz motywując od pierwszego dnia, czyli rozmowy kwalifikacyjnej, jest nie do opisania. Nigdy wcześniej żaden szef nie wierzył we mnie tak jak Ty (poza dziadkiem i tatą) – napisała w mediach społecznościowych zabrzanka, która na co dzień pracuje w Studiu Fryzjerstwa Awangardowego Lucjan w Rudzie Śląskiej.

Fot. Facebook/ Ewa Kośniewska

Dodajmy, że włoskie mistrzostwa były ogromny sukcesem całej polskiej reprezentacji. – Mistrzostwa Świata federacji CMC World już za nami. Mamy 7 medali we fryzjerstwie damskim i 6 w męskim. Dziękujemy za kibicowanie i wsparcie – podziękowała na swoim profilu w mediach społecznościowych CMC Poland Fryzjersko-Kosmetyczna Reprezentacja Polski.