Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Wolności został oficjalnie otwarty. W planach: koncert kolęd i pastorałek, parada, spektakl...

Parada świętego Mikołaja oficjalnie zainaugurowała Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą święta”. Na placu Wolności pojawiły się drewniane stragany, jest też, tradycyjnie, choinka.

Fot. UM Zabrze
Jarmark Bożonarodzeniowy Zabrze

Wtorkowa (6.12) parada przeszła od hotelu Admiralspalast, ulicą Wolności, do placu Wolności, gdzie o godzinie 17 rozświetlono choinkę. Były świąteczne animacje, spotkanie z Mikołajem i występy na scenie. A na jarmarku kupić można choinkowe ozdoby, wyroby rękodzieła artystycznego, przeróżne smakołyki czy świąteczne wypieki. Na 18 grudnia (godzina 15) zaplanowano koncert kolęd i pastorałek.

Z kolei 20 grudnia (godz. 14-18) odbędzie się świąteczna impreza połączona z „Paradą renifera Rudolfa”. Parada o godzinie 16 przejdzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności. W programie między innymi – kolędy, jasełka i konkursy. Harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju, a w programie znalazł się też spektakl „Opowieść o zapomnianych zabawkach”, który rozpocznie się o godzinie 17. Tego dnia na jarmarku rozdawane będą żywe choinki.

Dodajmy, że bożonarodzeniowy jarmark będzie otwarty do 23 grudnia. Organizują go wspólnie magistrat i Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Wielka Gala Opery i Operetki, czyli noworoczny koncert w Domu Muzyki i Tańca. Rozpoczęła się sprzedaż biletów

Autor: Magda Sincewicz

07/12/2022

Rafał Olbiński

Może Cię zainteresować:

Wystawa dzieł Rafała Olbińskiego w Muzeum Górnictwa Węglowego otwarta. Przez kilka dni można ją odwiedzać za darmo

Autor: Redakcja

01/12/2022