Wielka Gala Opery i Operetki, czyli noworoczny koncert w Domu Muzyki i Tańca. Rozpoczęła się sprzedaż biletów

Koncert Noworoczny w Domu Muzyki i Tańca to już wieloletnia tradycja. Kolejne wydarzenie odbędzie się 1 stycznia 2023 r., a już teraz rozpoczęła się sprzedaż biletów.

Fot. Facebook/ Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

1 stycznia 2023 roku w Domu Muzyki i Tańca Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego rozpocznie Wielką Galą Opery i Operetki. Początek – godz. 17.00.

Przywitanie Nowego Roku poświęcone będzie muzyce operowej i operetkowej. Podczas gali usłyszymy najbardziej znane arie oraz popularne pieśni i piosenki z nieco lżejszą nutą rodem z wodewilu. Tym razem zabrzańskim filharmonikom towarzyszyć będą: sopranistka Joanna Radziszewska-Sojka, mezzosopranistka Natalia Płonka, tenor Staś Napierała, a także baryton Martin Filipiak. Koncert uświetnią układy taneczne w wykonaniu Marty Żabki, Joanny Lichorowicz-Greś, Adama Czechlewskiego oraz Sławomira Gresia. O choreografię i kostiumy zadba tym razem Zofia Czechlewska – informuje zabrzański magistrat.

Ruszyła już sprzedaż biletów. Można je kupić na stronie www.dmit.com.pl lub w kasie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu przy ul. de Gaulle’a 17.

czytaj więcej:

Koncert noworoczny w DMiT

Hejnał, msza i koncert. Czyli powitanie 2023 roku w Zabrzu

Tradycje kulturowe górniczych orkiestr dętych z Górnego Śląska na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Górnicze orkiestry kulturowym dziedzictwem. Oficjalnie

Koncert z okazji 77-lecia Politechniki Śląskiej Zabrzu

Koncert z okazji 77-lecia Politechniki Śląskiej

Nitsch sierpien

Trwają prace nad pomnikiem prof. Zbigniewa...

Be Funky collage 11

Charytatywny koncert "Hip-hop dla każdego" 31 lipca

Igry gliwice

To będzie bardzo kulturalne lato w Gliwicach....

Kino Plenerowe 2015 Gliwice plakat

Pierwszy seans Kina Plenerowego już w niedzielę