Z Zabrza ruszył kolejny transport z pomocą humanitarną dla miasta Równe. „Oprócz agregatów to także żywność, środki medyczne, odzież, koce i śpiwory”

Kolejny transport z pomocą humanitarną z Zabrza na Ukrainę. Wśród darów są dwa generatory o mocy 66kVA, o które prosił mer miasta Równe.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
Transformatory dla Ukrainy

Z Zabrza wyjechał kolejny transport darów. – Oprócz agregatów na Ukrainę trafiły najpotrzebniejsze w tej chwili artykuły: żywność o długim terminie przydatności, środki medyczne, świeczki, artykuły higieniczne oraz ciepła odzież, koce i śpiwory. Jak podkreślają pracownicy Centrum Organizacji Pozarządowych, którzy osobiście koordynują przekazywanie pomocy, nieustannie trwa zbiórka kolejnych darów dla objętych konfliktem zbrojnym mieszkańców Ukrainy – informuje zabrzański magistrat.

Przypomnijmy, że do Zabrza trafiają dary dla Ukraińców z partnerskich miast – już w kwietniu włączyło się w międzynarodową akcję przekazywania wsparcia żywnościowego i medycznego włoskie Rovereto. Z pomocą ruszyło także pobliskie Volano. Niedawno niemieckie Essen, wraz ze stowarzyszeniem „Lemberg wir kommen”, które zawiązało w tym roku solidarnościowe partnerstwo z Równem, kupiło dar dla Ukraińców – generator prądu dużej mocy. Generator, dodajmy, przeznaczony została dla Teatru Muzyczno-Dramatycznego w Równem. Będzie zasilać i jednocześnie ogrzewać budynek.

Warto także przypomnieć, że dla zapewnienia pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie zabrzański magistrat przygotował specjalne konto, na które można wpłacać darowizny. – W pierwszej kolejności fundusze te przekazane zostaną na zakup środków medycznych dla szpitala w Równem, gdzie trafiają poszkodowani w wyniku działań wojennych – wyjaśniają urzędnicy. Przelewów można dokonywać na numer rachunku 03 1050 1070 1000 0090 3268 5357. Tytuł przelewu: „Darowizna na pomoc dla Ukrainy”.

Z kolei dary, które potem trafiają na Ukrainę przyjmowane są w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4. Można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia, środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory czy pościel. Co ważne, przyjmowane są tylko artykuły nowe. Punkty czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 8 do 15. A w Centrum Handlowym Platan działa sklep socjalny z darami, który koordynowany jest przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”. Są tam bezpłatne ubrania i obuwie dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Sklep czynny jest jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18.

Pomoc dla Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Generatory prądu dla Ukraińców, także z niemieckiego Essen. Kolejny transport z pomocą dla Równego

Autor: Redakcja

20/12/2022

Zabrze pomaga Ukrainie. Kolejny transport darów wyruszył do Równego

Może Cię zainteresować:

Kolejny transport darów wyruszył z Zabrza do Równego. Pomagali także Włosi. Potrzeby są jednak wciąż ogromne

Autor: Magda Sincewicz

11/08/2022