Z drugiej ligi do Ekstraklasy. Szwajcar dołączył do Górnika

Górnik Zabrze w tym okienku transferowym jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Klub z PKO Ekstraklasy właśnie pozyskał gracza, który ma wypełnić lukę po Bartoszu Nowaku. Kim jest Robin Kamber?

Fot. gornikzabrze.pl
Robin kamber gornik zabrze

Bartosz Nowak był kluczową postacią Górnika Zabrze, ale dziś gra dla Rakowa Częstochowa, a ostatnio nawet strzelił pierwszego gola. Zabrzanie z kolei w tym czasie szukali jego następcy. Efekt jest taki, że pozyskano Robina Kambera.

Środkowy pomocnik ze Szwajcarii w miniony wtorek podpisał dwuletni kontrakt z Górnikiem. 26-latek w poprzednim sezonie występował w szwajcarskiej drugiej lidze. W barwach Stade Lausanne rozegrał czternaście spotkań i strzelił trzy gole.

W przeszłości Kamber grał także m.in. w FC Vaduz, FC Basel, Servette Genewa, czy Grasshopper Zurich. Zaliczył także krótki epizod w chorwackim Slavenie Koprivnica.

Przed laty był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Szwajcarii. Do seniorskiej kadry jednak nigdy się nie przebił. Czy to będzie piłkarz, który wejdzie w buty Nowaka i szybko stanie się liderem Górnika Zabrze? Jak zwykle przekonamy się o tym w meczach ligowych.

Zabrzanie wciąż szukają zawodników. Niedawno Bartosch Gaul wskazał, że potrzebuje m.in. środkowego napastnika. Tego lata Górnik dokonał sześciu transferów, z czego czterech nowych graczy jest spoza Polski.