Wyremontowany wiadukt na ulicy Hermisza został otwarty, zjazd z Drogowej Trasy Średnicowej na Porembę – zamknięty

W środę, 15 marca, otwarty został wiadukt w ciągu ulicy Hermisza – remont, który rozpoczął się w maju 2022 roku został zakończony. Tymczasem zamknięty został zjazd z Drogowej Trasy Średnicowej na Porembę i na DTŚ – w stronę Katowic.

Fot. UM Zabrze
Wiadukt na ulicy Hermisza został wyremontowany

Zakończyła się inwestycja pod nazwą „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 7: Wiadukt w ciągu ul. Hermisza nad DK88 i torami PKP”. Wiadukt łączy dzielnicę Centrum Północ z osiedlem Kopernika. Powstał w latach 30. XX wieku i wymagał poważnego remontu. Prace kosztowały ponad 2,7 mln złotych , a prowadziła je firma Eurovia SA. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu przypomniał harmonogram inwestycji:

  • 13.04.2022 – zawarcie umowy,
  • 21.04.2022 – przekazanie placu budowy,
  • 04.05.2022 – rozpoczęcie robót,
  • 03.02.2023 – zakończenie robót konstrukcyjnych,
  • 09.03.2023 – ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej,
  • 12.03.2023 – wykonanie nowych dylatacji bitumicznych,
  • 15.03.2023 – planowany odbiór końcowy i dopuszczenie do ruchu.

Jakie prace zostały wykonane podczas remontu wiaduktu? Przeprowadzono roboty rozbiórkowe, odbudowana została płyta zespolona przęsła nad DK88, wzmocniono stalowy dźwigar (3100 kg), przebudowano przyczółki i podporę pośrednią, płyty przejściowe, zabezpieczono (antykorozyjnie) konstrukcję stalową wiaduktu, położono nowe kapy chodnikowe, nawierzchnię drogową wraz z dylatacjami, zajęto się też odwodnieniem obiektu (6 wpustów wraz z kolektorem odwodnieniowym), powstały schody skarpowe.

Dodajmy, że w tym tygodniu, w innej części miasta, zamknięty został zjazd z Drogowej Trasy Średnicowej na Porembę i jednocześnie zjazd na DTŚ – w stronę Katowic. Zaskoczyło to kierowców, ponieważ wcześniej nie było oficjalnego komunikatu. – Wykonawca na zlecenie spółek pod firmą Ikea przystąpił do kolejnego, końcowego etapu budowy układu drogowego. Ikea otrzymała zatwierdzenie organizacji ruchu do dnia 30 czerwca, ale to nie oznacza, że prace będą trwały do tego dnia. Wykonawca może skończyć roboty wcześniej – poinformował w mediach społecznościowych Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Śląskie Centrum Chorób Serca

Może Cię zainteresować:

Sieć Kardiologiczna funkcjonować będzie także w województwie śląskim. Koordynatorem w naszym regionie jest Śląskie Centrum Chorób Serca

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/03/2023

DK94 zostanie przebudowana

Może Cię zainteresować:

Odcinek drogi krajowej 94 z Zabrza do Pyskowic zostanie przebudowany. Za ponad 163 miliony złotych. Wybrano wykonawcę

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/03/2023