Wypadek na Piłsudskiego: 8-latka została potrącona na pasach. Do szpitala przetransportował ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Na ulicy Piłsudskiego w Zabrzu doszło do poważnego wypadku – na pasach potrącona została 8-letnia dziewczynka. Dziecko do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło w środę o godzinie 8.30 na ulicy Piłsudskiego. – 8-letnia uczennica pobliskiej szkoły została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy marki volkswagen polo – informuje zabrzańska komenda.

8-latka została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Katowicach. Jej stan jest stabilny. Kierująca samochodem 69-letnia kobieta była trzeźwa, miało ją jednak oślepić słońce. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a sprawa będzie wyjaśniania przez wydział kryminalny zabrzańskiej komendy.

Policjanci apelują do uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście – podkreślają policjanci.

– To nie zwalnia pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Niedopuszczalnym jest wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych – dodają.

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Ukradł samochód w województwie lubuskim, przyjechał nim do Zabrza i spowodował kolizję. A przed policjantami ukrył się w... krzakach

Autor: Redakcja

06/09/2023

36-latek zatrzymany został ze znaczną ilością narkotyków

Może Cię zainteresować:

Na nodze miał opaskę systemu dozoru elektronicznego, a w kieszeniach narkotyki. Został zatrzymany przez zabrzańskich wywiadowców

Autor: Redakcja

01/09/2023