Ukradł samochód w województwie lubuskim, przyjechał nim do Zabrza i spowodował kolizję. A przed policjantami ukrył się w... krzakach

Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali 27-latka podejrzewanego o kradzież samochodu na terenie powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. We wtorek mężczyzna skradzionym samochodem przyjechał do Zabrza, po czym spowodował kolizję. Przed policją ukrył się w... krzakach.

Fot. Policja Zabrze
Komenda Miejska Policji w Zabrzu

We wtorek około godziny 23 zabrzańscy policjanci zostali powiadomieni o kolizji na ulicy Opolczyka. – Według zgłoszenia volkswagen passat miał uderzyć w prawidłowo zaparkowanego opla. Najpierw kierujący volkswagenem chciał porozumieć się z właścicielem opla i na miejscu zapłacić za szkodę bez wzywania policji, jednak ostatecznie zdecydował się uciec – informuje zabrzańska komenda.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci drogówki. Jak szybko ustalili, volkswagen znajdował się w policyjnych bazach danych jako pojazd skradziony. Na Opolczyka przyjechali także wywiadowcy, którzy – już kilka minut później – zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież i spowodowanie kolizji. 27-latek nie uciekł daleko, ukrywał się w pobliskich zaroślach. Kiedy został zatrzymany znaleziono przy nim również skradzione karty płatnicze.

Jak informują policjanci, czynności w sprawie trwają.

36-latek zatrzymany został ze znaczną ilością narkotyków

Może Cię zainteresować:

Na nodze miał opaskę systemu dozoru elektronicznego, a w kieszeniach narkotyki. Został zatrzymany przez zabrzańskich wywiadowców

Autor: Redakcja

01/09/2023

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Oszukana 78-letnia zabrzanka straciła niemal 20 tysięcy złotych. „Metody działania przestępców praktycznie się nie zmieniają”

Autor: Redakcja

15/08/2023