Na nodze miał opaskę systemu dozoru elektronicznego, a w kieszeniach narkotyki. Został zatrzymany przez zabrzańskich wywiadowców

Miał na nodze opaskę systemu dozoru elektronicznego, a w kieszeniach amfetaminę i marihuanę. Został zatrzymany przez zabrzańskich wywiadowców – 36-latkowi grozi teraz kara nawet do dziesięciu lat więzienia.

Fot. Policja Zabrze
36-latek zatrzymany został ze znaczną ilością narkotyków

36-latek został zatrzymany, we wtorek, tuż po godzinie 18, gdy szedł ulicą św. Barbary. Był poszukiwany, ponieważ miał do „odsiedzenia” wyrok – na nodze miał opaskę systemu dozoru elektronicznego.

Dodajmy, że dozór elektroniczny to forma odbywania kary pozbawienia wolności w tzw. warunkach wolnościowych, czyli w miejscu zamieszkania. Systemy elektroniczne mają ograniczać swobodę poruszania się skazanego, bądź uniemożliwić mu zmianę miejsca pobytu.

Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna miał przy sobie znaczną ilość narkotyków – amfetaminę i marihuanę.

36-latek został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają – informuje zabrzańska komenda.

Żelki z THC

Może Cię zainteresować:

W przesyłce pocztowej Urząd Celno-Skarbowy odkrył żelki z substancją psychoaktywną

Autor: Michał Wroński

29/08/2023

Policyjny alkomat

Może Cię zainteresować:

Trzech nietrzeźwych rowerzystów i trzy wysokie mandaty! „Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego”

Autor: Redakcja

29/08/2023