Wodne place zabaw rozpoczynają sezon letni. Gdzie warto się wybrać z maluchami?

Już w tym tygodniu startują wakacje. Letnie dni zachęcają do wyjścia na dwór. Dzieciom z pewnością spodoba się wizyta na placu zabaw. Zwłaszcza takim z wodnymi atrakcjami.

UM Zabrze
Zabrze wodny plac zabaw

Polecają się Park Hutniczy i Osiedle Janek

Miasto zapowiedziało otwarcie dwóch wodnych placów zabaw. Najmłodsi mogą tam skorzystać z infrastruktury rozrywkowej. Instalacje zostały już wyczyszczone. Wykorzystywana woda będzie filtrowana i dezynfekowana, a także podgrzewana.

- Pogoda dopisuje, a równocześnie wielkimi krokami zbliżają się wakacje! To idealny moment, by częściej spędzać czas na świeżym powietrzu. A co ucieszy najmłodszych bardziej, niż informacja o tym, że będą mogli pobawić się wodnymi zabawkami w pięknie zrekultywowanym parku w ścisłym centrum naszego miasta? - stwierdzają urzędnicy.

Kiedy rozpoczyna się sezon? Otwarcie wodnego placu zabaw w Parku Hutniczym zapowiedziano na 15 czerwca. Mali użytkownicy będą mogli z niego korzystać od godziny 9:00 do 19:00. Z kolei infrastruktura na Osiedlu Janek zostanie uruchomiona w najbliższą sobotę, 22 czerwca. W pobliżu znajdują się dodatkowe obiekty, które przydadzą się przed i po wizycie - przebieralnie oraz toalety.

Podczas odwiedzin w Parku Hutniczym warto zajrzeć także w inne miejsca. Na terenie jednego ze skwerów można znaleźć stoły do gry. Chętni skorzystają z piłkarzyków, zasiądą do partii szachów czy chińczyka. Na zabrzańskim terenie wypoczynkowym można też odwiedzić skatepark czy pogrillować w specjalnie przygotowanym miejscu. Nawet czworonogi znajdą coś dla siebie w postaci wybiegu dla psów.

Rewitalizacja parku Hutniczego

Może Cię zainteresować:

Park Hutniczy na nowo. Musicie to zobaczyć!

Autor: Redakcja

26/03/2024

Akcja "W Zabrzu dobrze mi się czyta"

Może Cię zainteresować:

Akcja "W Zabrzu dobrze mi się czyta". Na ulicach Pan Kleks, Yoda i Zorro

Autor: Urszula Gołkowska

09/06/2024