Akcja "W Zabrzu dobrze mi się czyta". Na ulicach Pan Kleks, Yoda i Zorro

Niedawno miasto opanowały fantastyczne postacie z kultury. Uczniowie promowali w ten sposób czytelnictwo. Te kreatywne przebrania robiły wrażenie.

"W Zabrzu dobrze mi się czyta"

To tytuł inicjatywy, która spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem wśród miejscowych szkół i bibliotek. Jej twórcami są przedstawiciele III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi.

- "W Zabrzu dobrze mi się czyta" to impreza, która już na stałe zagościła w naszym mieście. Pomysł narodził się w naszej szkole i szybko znalazł odzew zarówno wśród bibliotekarzy zabrzańskich szkół, jak i Biblioteki Miejskiej, Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, a ostatnio także Teatru Nowego, który okazał się wspaniałym współorganizatorem, za co bardzo dziękujemy - cieszą się pomysłodawcy.

Przedsięwzięcie wspomaga także Fundacja Wspierania Rozwoju Szkoły "Nasza Trójka". Wydarzenie odbyło się 21 maja. Uczniowie z nauczycielami zorganizowali uliczne czytanie. Do tego miał miejsce także konkurs na najciekawsze przebrania i hasła promujące czytelnictwo. Najlepszą szkołą podstawową okazała się SP nr 8. Z koli wśród starszych uczniów zwyciężyło I LO. Gratulujemy!

Grzegorz chudy wystawa zabrze

Może Cię zainteresować:

Twórczość Grzegorza Chudego zawita do Zabrza. Wernisaż wystawy już w przyszłym tygodniu

Autor: Urszula Gołkowska

08/05/2024

Konkurs fotograficzny "Zabrze jest piękne"

Może Cię zainteresować:

Fotografie mieszkańców zawisły w MOK-u. Zobaczymy je na wstawie "Zabrze jest piękne"

Autor: Urszula Gołkowska

03/12/2023