61-latek z Katowic próbował wymusić szybszy odjazd autobusu linii 111, więc... powybijał w pojeździe szyby. Usłyszał już zarzuty

Policjanci z komisariatu I zatrzymali 61-latka z Katowic, który powybijał szyby w autobusie linii 111. Straty oszacowane zostały na ponad 6 tysięcy złotych.

Fot. Policja Zabrze
Komisariat I Zabrze

Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 września. O godzinie 12.15 dyżurny komisariatu I otrzymał informację, że w autobusie linii numer 111 na przystanku Makoszowy Oświęcimska zostały wybite dwie szyby.

Jak się okazało, sprawcą był 61-letni mieszkaniec Katowic, który od kierowcy autobusu próbował wymusić wcześniejszy odjazd.

Kiedy jego żądania spotkały się z odmową, mężczyzna zaczął wybijać szyby w autobusie, używając do tego młotka ewakuacyjnego. Kierowca zamkną wtedy wszystkie drzwi w autobusie, a sam z niego wyszedł i wezwał na miejsce policjantów. 61-latek na widok mundurowych uspokoił się i został zatrzymany – informuje zabrzańska komenda.

Katowiczanin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia.

Znalezione przedmioty trafiły do policjantów z IV komisariatu, a potem do właścicielki

Może Cię zainteresować:

Znalazł torebkę, a w torebce... ponad 20 tysięcy złotych. Zguba trafiła już do właścicielki. „Takie zachowanie zasługuje na pochwałę”

Autor: Redakcja

26/09/2023

Policjant mierzy prędkość

Może Cię zainteresować:

Jechał 102 km/h w terenie zabudowanym i wyprzedzał na pasach. Stracił prawo jazdy i musi zapłacić wysoki mandat

Autor: Redakcja

20/09/2023